Jak zmienić profesje? 5 przydatnych wskazówek

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

1

Nagłe przejście z jednej specjalności do radykalnie innej raczej nie zakończy się sukcesem. Ważne jest wcześniejsze przygotowanie się na zmianę.

Właściwa strategia i plan działania pomogą ci jak najszybciej osiągnąć swój cel i odnieść sukces w nowej pracy. Jeśli zdecydujesz się zmienić profesję, od czego zacząć? Wybraliśmy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek:

Zarządzanie zmianą | Siemens Software

1: ZASTANÓW SIĘ, W JAKIM KIERUNKU CIĘ CIĄGNIE

Większość ludzi od lat pracuje w tym samym zawodzie po prostu z przyzwyczajenia. Najpierw odbyli kilkuletnie studia, a zaraz po nich dostali pracę w swojej specjalności. Nigdy nie rozszerzali swoich horyzontów w innych dziedzinach. Nigdy nie jest łatwo zrezygnować z przyzwyczajeń.

Wielu z nas nadal robi rzeczy, których nie lubi i boi się podjąć ryzyko, aby zmienić swoje życie. Ma to niezwykle negatywny wpływ na psychikę człowieka, powodującą m.in. wypalenie zawodowe. Ten problem psychologiczny wymaga wykwalifikowanej pomocy i praktycznie nie można go rozwiązać własnymi siłami.

Co robić:

  • Przeanalizuj swoją obecną pracę, zrozum, z czego dokładnie nie jesteś z niej zadowolony.
  • Określ dla siebie obszar, w którym ciekawie byłoby się rozwijać.
  • Zapisz obowiązki, które możesz wykonać.
  • Zbadaj rynek i wybierz bliskie Twoim przekonaniom otoczenie korporacyjne.
  • Oblicz, jakie opcje wynagrodzenia i pakietu socjalnego będą dla Ciebie odpowiednie.

2: ROZWIJAJ SIĘ

Nie da się radykalnie zmienić profesji bez dodatkowego wykształcenia. Jednak to nie znaczy, że musisz zacząć przygotowywać się do egzaminów przed przyjęciem na studia. Kursy przekwalifikowujące w zupełności wystarczą.

Working while you study - spunout

Szkolenie na kursach nie zajmuje tyle czasu, co na studiach, ponadto nacisk kładziony jest na zdobywanie umiejętności praktycznych, a nie studiowanie materiału teoretycznego. Dzięki temu formatowi możesz szybko nauczyć się umiejętności potrzebnych w nowej pracy. .

Większość pracodawców szanuje kandydatów, którzy odbyli kursy przekwalifikowujące, ponieważ jest to wyznacznikiem nie tylko wiedzy, ale także zainteresowania pracą.

Bez względu na to gdzie mieszkasz możesz rozwijać się przez e-szkolenia. Co to jest e-szkolenie? To szkolenie realizowane przez Internet na żywo bądź też w postaci szkolenia lub kursu multimedialnego. Nadchodzące e-szkolenia wraz z informacjami o cenach znajdziesz na https://eventis.pl/szkolenia/eszkolenia.

 

3: ROZWIJAJ UMIEJĘTNOŚCI MIĘKKIE

Nie masz jeszcze wybitnych osiągnięć w swojej nowej dziedzinie zawodowej, ale rozwijanie umiejętności miękkich pomoże Ci się wyróżnić.

Takimi umiejętnościami mogą być: komunikatywność, tolerancja na stres, zarządzanie czasem, krytyczne myślenie, kreatywność i wiele innych rzeczy, które mogą wpływać na jakość i wydajność Twojej pracy. Rozwijanie tych umiejętności przydaje się nie tylko w trakcie pracy, ale także w życiu codziennym.

Jak postępować:

  • Przeanalizuj, które umiejętności będą najbardziej przydatne w Twojej przyszłej pracy.
  • Pamiętaj, aby w swoim CV wyszczególnić te umiejętności. Uczestnictwo w kursach poprawiających elastyczność umiejętności zwiększy Twoją konkurencyjność.
  • Nie tylko elastyczne umiejętności specyficzne dla państwa w liście motywacyjnym lub rozmowie kwalifikacyjnej, ale także dołącz przypadki, które udowodnią ich istnienie i przydatność w pracy. Nie wstydź się szczegółów.

Sprawdź również: Jak Osiągać Sukcesy W Rozmowach Kwalifikacyjnych: 5 Wskazówek Dotyczących Rozmowy Kwalifikacyjnej

 

4: POZNAJ ŚRODOWISKO ZAWODOWE

Wiele osób zastanawia się, jak zmienić branżę, kiedy nie zdobyli jeszcze dużego stażu pracy. Cóż, posiadanie doświadczenia w określonej dziedzinie nie gwarantuje, że dostaniesz stanowisko. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przedstaw swój profesjonalizm jako główną zaletę. Zastanów się, jak „sprzedać” siebie w trakcie rozmowy z nowym pracodawcą.

Services - Domestic Business Meeting Planner from Ahmedabad Gujarat India by Good Times Travels & Events | ID - 4397514

Co robić?

Przeanalizuj środowisko zawodowe:

  • Zapoznaj się z działalnością firmy, jest to dość łatwe przy pomocy zasobów internetowych.
  • Czytaj artykuły i posty w mediach społecznościowych napisane przez osoby z Twojej dziedziny zainteresowań. Pomoże Ci to zrozumieć zachowanie i sposób mówienia, nauczyć się nowych terminów. Taka drobnostka może w końcu stać się twoją zaletą.

Edytuj swoje CV:

  • Zapoznaj się z ofertami pracy w swojej dziedzinie zainteresowań. Zwróć uwagę na ogólne wymagania i obowiązki służbowe.
  • Wprowadź zmiany w swoim CV. Dodaj informacje o dodatkowym szkoleniu i napisz o swoich dotychczasowych osiągnięciach zawodowych. Podkreśl swoje kompetencje i profesjonalizm oraz określ elastyczne umiejętności.
  • Opublikuj swoje CV w różnych źródłach poszukiwania pracy (w tym na stronach z ofertami pracy).
  • Zbadaj oferty pracy firm, dla których chciałbyś pracować i wyślij im swoje CV. Dołącz szczegółowy list motywacyjny opisujący Twoje umiejętności i opis, w jaki sposób byłbyś najbardziej przydatny dla firmy.

5: KORZYSTAJ Z SIECI

Zanim zmienisz profesję, nawiąż kontakty z nowymi ludźmi z branży którą się interesujesz. Pomoże to Tobie nie tylko zdobyć więcej informacji na temat zawodu, ale także nawiązać przydatne kontakty. Skorzystaj z każdej okazji, aby zanurzyć się w nową branżę. Kontakty, które pozyskasz, pomogą Ci nie tylko znaleźć partnerów, ale być może także pracodawcę.

Nie)bezpieczny Internet - Aktualności - KPP w Szydłowcu

Co robić:

  • Opublikuj post w mediach społecznościowych, informujący ludzi o swoim zamiarze zmiany pracy.
  • Poinformuj znajomych o swojej decyzji o zmianie pracy.
  • Jeśli w Twojej społeczności są osoby, które pracują w wybranej przez Ciebie branży, zapytaj ich o firmy, które poszukują pracowników.
  • Chodź na wydarzenia, na których gromadzą się osoby z branży, którą jesteś zainteresowany. Udział w targach, warsztatach i konferencjach może pomóc nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także nawiązać przydatne kontakty.
  • Jeśli zdecydowałeś się zmienić zawód w wieku 45 lat, nie myśl, że będzie to łatwe. Najważniejszym aspektem Twojego pragnienia powinno być właściwe podejście, które zmniejszy ryzyko tak złożonego i wielotorowego procesu.

 

 

Ten artykuł zawiera treści powstałe przy współpracy z eventis.pl

1 komentarz
  1. binance推薦獎金 mówi

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.com/zh-TC/register?ref=53551167

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.