Jak smakuje nasienie? Czy ananasowa teoria to prawda?

Ten zaktualizowany artykuł przeczytasz w 2 minuty

Jeśli to czytasz, to dlatego, że przynajmniej trochę ciekawi cię, jak smakuje nasienie. I to jest normalne! Chcesz, żeby twoja partnerka lub twój partner mieli ochotę cię zjeść? Sprawdź jak to zrobić!

W trakcie seksu sperma może dostać się do ust na różne sposoby, np. połykając ją podczas  seksu oralnego. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, czy Twój partner/ka lubi Twoje nasienie, czy też zastanawiasz się jak to wygląda u innych jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o smaku nasienia.

Ale najpierw, czym właściwie jest nasienie?

To nie tylko plemniki. W rzeczywistości plemniki to bardzo mała część mlecznego płynu, który wydostaje się z twojego penisa podczas wytrysku. Nasienie to połączenie wody, osocza i śluzu. Jest wyrzucane przez cewkę moczową podczas ejakulacji (wytrysku). Ma barwę bliską kolorowi mleka. Płyny w nasieniu pochodzą z jąder, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołu krokowego.  Normalny ejakulat ma odczyn słabo zasadowy (u człowieka pH 7,2), umożliwia to ruchliwość plemnikom, które w środowisku kwaśnym (takim jak występujące w pochwie) byłyby nieruchliwe.

Czy nasienie ma w sobie składniki odżywcze?

Nasienie zawiera w swoim składzie wodę, białko, fruktozę, glukozę, pewne ilości mikro- oraz makroelementów (m.in. potas, sód, wapń, selen, cynk, magnez, witaminę C), hormony (testosteron, estrogen) oraz  plemniki. Stanowią one jednak tylko ok. 1% składu spermy.  Jednak nie wierz w mit o tym, że nasienie jest dobrym źródłem pożywienia. Składniki odżywcze zawarte w nasieniu nie są wystarczające do zapewnienia dziennego zapotrzebowania w codziennej diecie. Istnieje wiele artykułów online promujących nasienie jako doskonałe źródło białka. Trzymajcie się koktajli proteinowych lub innych źródeł; ilość białka w nasieniu jest znikoma.

Mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu

Jak więc smakuje nasienie?

Naukowcy najwyraźniej mają ważniejsze sprawy do zbadania niż smak nasienia. Nie ma ustrukturyzowanych badań dotyczących tego, jak nasienie powinno smakować lub jak smakuje. Większość dostępnych informacji opiera się na osobistych doświadczeniach.

Szukaliśmy w sieci „jak smakuje nasienie?”  – wcale nie szokująco – znaleźliśmy mnóstwo odpowiedzi od przypadkowych internautów. Niektórzy ludzie podkreślają pewne pikantne nuty smakowe.  „Trochę słone, ale też ma w sobie coś w rodzaju umami?”. „Sam płyn jest bardzo lepki i po spróbowaniu ma metaliczny smak”.

Inni mówili, że sperma wcale nie ma smaku. „Spróbowałem własnej” – zadeklarował się jeden z internautów. „Naprawdę nie miała smaku – może trochę gorzkości, ale to wszystko”. Inna użytkowniczka napisała : „To zależy od faceta. Miałam takich, u których w ogóle nie miała smaku, u innych było czuć słodkie lub słone nuty.”

Pamiętaj, gust różni się w zależności od osoby. Niektórzy twierdzą, że nasienie ma słodki smak, co może wynikać z zawartości cukru w ​​lepkim płynie. Inni twierdzą, że nasienie ma gorzki, metaliczny lub kwaśny smak, co może wynikać z indywidualnych kubków smakowych lub zasadowej natury nasienia.

Percepcja smaku zależy również od tego, co ostatnio „dawca” jadł i jak jest nawodniony. Jeśli jesteś odwodniony i właśnie zjadłeś krążki cebuli, nasienie prawdopodobnie będzie smakować inaczej niż wtedy, gdy jesteś nawodniony i właśnie zjadłeś sałatkę.

20 Foods to Change the Taste of Semen - Go from Bitter to Better - LOVENSE BLOG

Czy mogę zmienić smak mojego nasienia?

Kto zna słynne „Po ananasie słodszy smak ma się”? Być może słyszałeś plotkę, że jedzenie dużej ilości ananasa może poprawić smak Twojej spermy. Chociaż nie ma żadnych badań, które potwierdzałaby konkretny związek między ananasem a słodszym nasieniem.  Wiemy, że dieta może wpływać na smak i zapach płynów ustrojowych. Możemy postawić hipotezę, że smak nasienia może zostać zmieniony przez dietę.

Cebula, czosnek, szparagi, produkty mleczne, niektóre mięsa i niektóre owoce (w tym pomarańcza, papaja i – tak – ananas) zmieniają smak i zapach płynów ustrojowych. W zależności od tego, co zjadłeś, teoretycznie smak może być gorzki lub słodki. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób organizm metabolizuje to, co jesz.

Best Drinks Besides Water to Stay Hydrated and Fueled | Men's Journal

Nawodnienie organizmu jest istotne

Twój poziom nawodnienia może również wpływać na smak twojego nasienia. Im bardziej jesteś odwodniony, tym gęstsza jest twoja sperma. Kiedy nasienie jest skoncentrowane, część smaku może być bardziej wyczuwalna. Picie dużej ilości wody i jedzenie owoców nie sprawi, że nasienie nagle będzie smakować jak najsmaczniejsza rzecz na Ziemi, ale może to zrobić niewielką różnicę.

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie i uzupełnianie płynów jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

Ile kalorii ma sperma?

Jeśli zastanawiasz się czy nasienie jest kaloryczne i wpłynie na plan dietetyczny bliskiej ci osoby, to oczywiście typowe dla mężczyzn ilości nie powinny zaprzepaścić walki o wymarzoną sylwetkę. Gorzej jeśli ktoś z jakiś powodów zdecyduje się na większe ilości. Jak donoszą różne źródła, mała łyżeczka spermy to ok. 5-8 kalorii, czyli 100 ml spermy zawiera ok. 400 kalorii. Dla porównania pączek – 1 szt. 50g (189 kcal*).

Czy masturbacja pomaga zasnąć?

*1 kcal lub 1000 kalorii.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.