Jak Prawidłowo Myć Włosy: Kompleksowy Przewodnik Dla Mężczyzn

Ten przewodnik przeczytasz w 3 min

Bez względu na to, czego spróbujesz, nie możesz zmusić swoich włosów do współpracy? Są cienkie i kruche, a każda próba ich stylizacji kończy się fiaskiem? Powodem może być to, że zbyt często myjesz włosy.

Wierz lub nie, ale nie powinieneś myć włosów codziennie. Wiele osób popełnia ten sam błąd. Dlatego jesteśmy tutaj, aby przeprowadzić Cię przez proces prawidłowego mycia włosów. Aby pomóc Ci dobrze wyglądać i zachować dobrą kondycję włosów przez długie lata, zapoznaj się z naszym poradnikiem dla mężczyzn dotyczącym mycia włosów.

Jak Prawidłowo Myć Włosy

Wybór szamponu i odżywki

Możesz o tym nie myśleć robiąc zakupy, jednak musisz wiedzieć, że różne produkty dają różne efekty w zależności od rodzaju włosów. Jeśli Twoja skóra głowy jest bardziej sucha, powinieneś wybrać produkty nawilżające. Jeśli masz tłustą skórę głowy , będziesz potrzebować szamponu i odżywki, które zrównoważą produkcję sebum. Cienkie włosy wymagają natomiast szamponu zwiększającego objętość. Jak widać, jest wiele rzeczy do rozważenia.

Nie wylewaj na siebie połowy butelki

Większość z facetów wyznaje zasadę „im więcej produktu, tym lepiej zadziała” – nic bardziej mylnego. Używaj szamponu i odżywki tak mało, jak to tylko możliwe. Niewielka ilość szamponu porównywalna do wielkości paznokcia, powinna wystarczyć, aby uzyskać dobrą pianę i pokryć każdy włos. Jeśli chodzi o odżywkę, wystarczy mała porcja. W tym przypadku, mniej znaczy lepiej. Za duża ilość kosmetyku może zbytnio obciążyć włosy.

Świadoma pielęgnacja włosów męskich – poradnik

Jak właściwie myć włosy?

Gdy już dowiedziałeś się, jaka ilość szamponu zadziała na Twoje włosy, teraz delikatnie wmasuj go palcami w mokrą skórę głowy. Upewnij się, że robisz to z lekkim naciskiem – pomoże to stymulować przepływ krwi przez skórę głowy, co ma zbawienne działanie dla mieszków włosowych. Nigdy nie wcieraj odżywki w skórę głowy. Robiąc tak, możesz wywołać podrażnienia na skórze głowy, łojotok, a nawet łupież!

Jak długo trzymać odżywkę na włosach?

Po nałożeniu odżywki, zamiast od razu ją spłukiwać, pozwól jej trochę zostać i podziałać. Jeśli spojrzysz na etykietę na butelce, dowiesz się, jak długo należy ją zostawić. W większości przypadków będzie to trwało ok 3 min. Jeśli nie chcesz niezgrabnie i w chłodzie czekać pod prysznicem, najpierw umyj włosy szamponem i odżywką, a następnie kontynuuj mycie reszty ciała, w tym czasie pozwolisz działać odżywce.

Jak Prawidłowo Myć Włosy

Unikaj codziennego mycia włosów

Codzienne mycie ciała to jedno. Natomiast codzienne mycie włosów to zupełnie inna historia. Na częstotliwość mycia naszych włosów wpływa wiele czynników i jest to sprawa bardzo indywidualna. W kwestii częstotliwości mycia włosów, istnieją dwa główne stanowiska:

  • Włosy należy myć tak często jak tego potrzebują
  • Częste mycie włosów powoduje ich nadmierne przetłuszczanie i niszczy je

Prawda leży mniej więcej pośrodku. Bowiem przy dobraniu odpowiednich preparatów i prawidłowym myciu włosów, ani nie spowodujemy ich nadmiernego przetłuszczania się, ani ich też nie zniszczymy.

Czy możesz używać suchego szamponu?

Suchy szampon to dobre wyjście, jeśli rano się spieszysz, a twoje włosy są lekko przetłuszczone. W szybki sposób pozwala odświeżyć włosy w sytuacji, w której nie ma możliwości ich umycia. Nie chcesz jednak  polegać wyłącznie na nim.

Suchy szampon sprawia, że Twoje włosy wyglądają na umyte, ale tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z ich czyszczeniem. Suchy szampon działa na zasadzie absorpcji, czyli wiązania cząsteczek. Jego składniki pochłaniają sebum, przez które włosy wyglądają nieświeżo. Zatem w rzeczywistości taki produkt nie oczyszcza skóry głowy, a jedynie maskuje zgromadzony na niej nadmiar łoju.

Przy częstym używaniu tego produktu cząsteczki będą się gromadzić i wyrządzać więcej szkody skórze głowy, niż pożytku. Dlatego pamiętaj, aby używać tego rodzaju szamponów „z głową”. To nie zastąpi prawdziwego mycia.

Jak Prawidłowo Myć Włosy

Gorący prysznic?

Gorące prysznice są przyjemne, ale używanie gorącej wody do mycia włosów nie jest najlepszym pomysłem. Wysoka temperatura osłabi włosy i sprawi, że staną się łamliwe. Jeśli nie chcesz zbyt szybko stracić włosów, przerzuć się na mycie ich letnią lub nawet chłodną wodą. Biorąc pod uwagę powyższe, nie musisz rezygnować wcale  z gorących pryszniców. Nadal możesz to zrobić, kiedy będziesz mył resztę ciała.

Używaj opuszków palców do masowania głowy

Wracając do techniki mycia włosów, musisz obchodzić się delikatnie ze skórą swojej głowy. Staraj się unikać szorowania głowy paznokciami, zamiast tego użyj opuszków palców. Twoje paznokcie wyrządzą mnóstwo szkód na skórze głowy.

 

Są dobre i złe sposoby na zrobienie wszystkiego, dotyczy to również mycia włosów. Jeśli teraz nauczysz się, jak prawidłowo myć włosy, będziesz w stanie zapobiec ich słabej kondycji przez długi czas. Powodzenia!

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.