Jak golić włosy łonowe – kilka prostych porad

Te porady przeczytasz w minutę

Włosy łonowe, niby każdy wie o co chodzi, ale ostatecznie wychodzi różnie. Jak ogarnąć pobojowisko wokół waszego interesu?

Jeszcze kilka dobrych lat temu w męskich spodniach królował naturalny busz. Zmieniające się trendy oraz większa świadomość własnej higieny zmieniła sposób podejścia do kreowania wizerunku naszych zawodników.

Jak golić włosy łonowe? Mensider

No i jak to ogarnąć? Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że każdy z nas może robić włosami łonowymi to, co chce. Twoje gacie, Twoja sprawa. Jeśli zdecydujesz, że chcesz mieć ogarnięty „na zero” teren wokół swojego interesu, oto kilka kwestii, o których powinieneś pamiętać.

1. Zawsze korzystaj z czystej maszynki z ostrymi ostrzami

To święta zasada — używaj czystej i ostrej maszynki. Ostatnie czego chcesz  to dostarczyć sobie przypadkowych zacięć, skaleczeń i bakterii wokół Twojego centrum dochodzenia. Jeżeli twoja maszynka leży w łazienkowej szafce od nie wiadomo jak dawna, istnieje ryzyko, że straciła swoją ostrość. Zdecydowanie sięgnij po nową. Twoja skóra i „łoniaki” zasługują na coś więcej — podobnie jak Ty.

2. Należy golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów

Teraz kiedy trzymasz maszynkę w dłoni, zrobisz wszystko, aby nie zranić swojego przyjaciela.  Aby uniknąć pojawienia się krostek, wrastających włosków i zaczerwienień, należy golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów łonowych, czyli „z włosem”. Nigdy nie gól się na sucho lub przy użyciu samej wody! Korzystaj z kremu lub żelu do golenia. Dzięki temu ochronisz delikatną skórę i pomożesz maszynce delikatnie się po niej ślizgać. 

5 modnych męskich szlafroków idealnych (nie) tylko na prezent

3. Przyjmij odpowiednią pozycje

Wszyscy wiemy, że jeżdżenie ostrzami po okolicach naszych miejsc intymnych może być trochę ryzykowne i skomplikowane. Dlatego nie spiesz się, zrelaksuj się i uważaj. Wypróbuj różne pozycje, żeby dotrzeć bez problemu nawet do tych trudno dostępnych miejsc. Kucanie może być niezłym rozwiązaniem, jeśli chcesz również ogolić włosy wokół tylnych okolic. Pomóc może też lustro, które pokaże Ci, co tam właściwie wyprawiasz i na jakim etapie golenia jesteś. Gładkie jajka to przecież cel tej przygody.

4. Pielęgnacja po goleniu

Po zakończeniu golenia delikatnie osusz obszar, z którego usunąłeś włosy i nałóż łagodzący balsam po goleniu. Skóra po goleniu potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Dlatego, jeśli możesz, nie zakładaj od razu bielizny. Nie chcesz mieć podrażnionej i swędzącej skóry. 

5. Brak włosów łonowych

Ciekawostką może być to, że dla osób, które z różnych powodów zmagają się z brakiem włosów w okolicy łonowej, istnieje możliwość ich przeszczepu. To niecodzienne, ale profesjonalne zabiegi przeszczepu włosów mogą przywrócić naturalny wygląd tej intymnej strefy. Procedura ta jest podobna do tradycyjnego przeszczepu włosów na głowie, gdzie włosy są transplantowane z jednej części ciała do drugiej. Więcej informacji na temat tej niezwykłej procedury można znaleźć tutaj.

Co to jest Bigoreksja? Czy mężczyźni też mają zaburzenia odżywiania

Czy golenie jest najlepszą opcją? Istnieje również opcja woskowania lub laserowa, które działają równie dobrze! Jednak każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Wielu mężczyzn rezygnuje z depilacji woskiem ze względu na bolesność, jednak efekty tej metody pozostają na dłużej. W przypadku golenia trzeba je wykonywać częściej. Możesz je wykonać sam i nie musisz za to płacić specjalistycznym gabinetom. Laser pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała, co ważne jest bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez podrażnień skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach.

Jednak ostatecznie decyzja zawsze należy do Ciebie oraz możliwości twojego portfela. Niezależnie od tego, czy usuwasz owłosienie laserowo, woskiem, maszynką czy po prostu zostawiasz je w spokoju, liczy się tylko Twoje zadowolenie i wygoda.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.