Jak często małżeństwa uprawiają seks? Oto, co pokazują badania

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

Jeśli twoje życie łóżkowe nie jest takie, jak kiedyś, możesz drapać się po głowie i zastanawiać: Czy tak będzie już zawsze?

Kiedy jesteś w związku małżeńskim lub w długotrwałym związku, naturalne jest obserwowanie zmian w częstotliwości uprawiania seksu. Kiedy pary spotykają się po raz pierwszy, często następuje okres wysokiej częstotliwości seksualnej z powodu początkowego podekscytowania nowym związkiem.

More sex leads to a happier marriage, right? Maybe not

Jednak z biegiem czasu czynnik podekscytowania naturalnie wygasa, a częstotliwość seksu może spaść, gdy ludzie wracają do naturalnego libido, z którym mogą się nie zgadzać. Naturalne libido każdego człowieka jest inne: dla niektórych naturalnym libido może być chęć uprawiania seksu codziennie lub kilka razy w tygodniu, podczas gdy dla innych może to być kilka razy w miesiącu lub mniej.

Ludzkie pragnienie seksu może się również się zmieniać w zależności od takich czynników, jak stres, sen, zażywane leki, dieta i ćwiczenia. Jeśli ty i twój partner macie do czynienia z rozbieżnością między popędami seksualnymi, nie oznacza to, że twoje życie seksualne jest skazane na niepowodzenie. Nawet jeśli jesteś w „związku bezpłciowym” – kiedy pary nie pamiętają, kiedy ostatnio uprawiały seks lub uprawiają go mniej niż 10 razy w roku – wciąż jest nadzieja.

Jak często małżeństwa uprawiają seks?

Według badania przeprowadzonego w 2017 roku przez Archives of Sexual Behavior, przeciętne amerykańskie małżeństwo uprawia seks 56 razy w roku, czyli mniej więcej raz w tygodniu.

Jeśli twoja częstotliwość seksualna nie zgadza się z liczbami, które widzisz powyżej, nie musisz się martwić, o ile jesteś zadowolony. Jednak jeśli zauważyłeś zmianę w swojej częstotliwości seksualnej i nie jesteś z tego zadowolony, być może nadszedł czas, aby podjąć działanie.

Poranny seks to same korzyści

Jak często pary małżeńskie powinny dążyć do seksu?

Nie ma właściwej częstotliwości uprawiania seksu, o ile oboje jesteście zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Jednak jeśli oboje wiecie, że chcecie to robić częściej i nie jesteście pewni, do czego zmierzacie, seksuolodzy sugerują próbowania uprawiania seksu raz w tygodniu. Badanie z 2015 roku opublikowane przez Society for Personality and Social Psychology wykazało, że pary, które co tydzień uprawiają seks, są najszczęśliwsze.

„Chociaż częstszy seks wiąże się z większym szczęściem, ten związek nie był już istotny przy częstotliwości częstszej niż raz w tygodniu” – powiedziała w komunikacie główna badaczka Amy Muise. „Nasze odkrycia sugerują, że ważne jest utrzymywanie intymnego związku ze swoim partnerem, ale nie musisz codziennie uprawiać seksu”.

Powinieneś skupić się na tym, co sprawia, że ​​Ty i Twoja druga połówka jesteście szczęśliwi – nie tylko na statystkach. Nadmierne zajmowanie się liczbami może sprawić, że zapomnisz o ważniejszym aspekcie życia seksualnego – jakości.

Ludzie uwielbiają pamiętać szczytowe doświadczenia seksualne albo oglądają zdjęcia z wakacji i pamiętają, kiedy gdzieś uprawiali seks. Tak więc myślenie o doświadczeniach seksualnych wysokiej jakości lub tworzeniu szczytowych doświadczeń jest prawdopodobnie lepszym podejściem niż skupianie się na liczbach.

9 mind-blowing things to know about sex after marriage

Recepta na szczęście

Pierwszym krokiem do osiągnięcia bardziej satysfakcjonującego dla obu stron życia seksualnego jest rozmowa z partnerem o swoich pragnieniach. Komunikowanie się z nimi pomoże ci lepiej zrozumieć, czego może brakować w twoim związku. Niezależnie od tego, jak często uprawiasz seks, eksperymentujesz z nowymi czynnościami, takimi jak używanie zabawek erotycznych lub odgrywanie ról. Różnica w potrzebach seksualnych może nawet oznaczać, że pragniesz więcej fizycznego dotyku lub bliskości ze strony partnera. Pamiętaj musisz usiąść i porozmawiać ze swoją połówką, jeśli chcesz, aby coś się zmieniło.

Masturbacja to kolejny świetny sposób na wypełnienie luki między niedopasowanymi libido, który nie wymaga wywierania nadmiernej presji na partnera. Ponadto sprawia, że ​​lepiej dopasowujesz się do własnych potrzeb seksualnych.

Należy pamiętać, że częste uprawianie seksu nie jest jedynym wskaźnikiem satysfakcji w małżeństwie lub długotrwałym związku. Związek może być seksualny i satysfakcjonujący poprzez flirt lub romantyczne gesty, a nie tylko pełen penetracji seks. Bardziej chodzi o to, abyś ty i twoja druga połówka wyrażali pożądanie i utrzymywali silne emocjonalne połączenie niż cokolwiek innego. Więc niezależnie od tego, czy uprawiasz seks codziennie, czy raz w miesiącu, jeśli czujesz się ogólnie szczęśliwy w swoim małżeństwie i życiu seksualnym, nie musisz się stresować.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.