Jaguar stanie się marką całkowicie elektryczną do 2025 roku

Ten artykuł przeczytasz w minutę

3

Jaguar oficjalnie ogłosił, że odejdzie od swojego dziedzictwa, aby do 2025 roku stać się marką samochodów całkowicie elektrycznych.

Wiadomość ta jest częścią strategii Reimagine producenta samochodów.  Mówi również, że oddział Land Rover ogłosi sześć nowych pojazdów elektrycznych do 2024 roku. To sprawia, że ​​Jaguar jest największym dziedzicem OEM’u, który zobowiązuje się do elektrycznej przyszłości w motoryzacji.

Kosmetyki samochodowe – jakie wybrać?

Firma ma obecnie jeden samochód elektryczny, I-Pace, który zdobył nagrodę World Car of the Year 2019. Wygląda na to, że obecne samochody hybrydowe i gazowe Jaguara, F-Pace, E-Pace, XF i XE, zostaną wycofane.  Zastąpią je wersjami całkowicie elektrycznymi.

„Czystość elektryczności to kolejny naturalny krok. Sercem Reimagine będzie elektryfikacja marek Jaguar i Land Rover. W połowie dekady Jaguar przejdzie renesans, aby stać się czysto elektryczną luksusową marką z dramatycznie pięknym nowym portfolio emocjonujących projektów i pionierskich technologii nowej generacji.”

powiedział Dyrektor Generalny ,Thierry Bolloré

Do 2030 roku Land Rover planuje sprzedawać 60% swoich samochodów w wersji całkowicie elektrycznej i zapewnić, że wszystkie Jaguar Land Rover będą dostępne w wersjach całkowicie elektrycznych. Nie ma pewności, który z trzech rodzinnych SUV-ów Land Rover planuje zelektryfikować jako pierwszy.

Jaguar zainwestował około 3 miliardy dolarów w strategię Reimagine. Dołożyuł około 50 milionów dolarów na zapłacenie kar za niewykonanie unijnych celów emisji na 2020 rok.

3 Komentarze
  1. soothing relaxation mówi

    soothing relaxation

  2. bass japanese type beat mówi

    bass japanese type beat

  3. piano jazz mówi

    piano jazz

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.