Implanty – ratunek dla braków

Ten artykuł przeczytasz w minutę

5

Implanty to bezsprzecznie najnowocześniejsze i najlepsze rozwiązanie w przypadku kiedy brakuje nam uzębienia. Zastosowanie tradycyjnych protez oraz mostów może załatwić sprawę, jednak nie są odpowiednie dla wszystkich — głównie  przez towarzyszący im dyskomfort.

Czy zdarzyło się tobie lub komuś z twoich bliskich stracić ząb? Powodów, które mogą się do tego przyczynić, jest wiele, choroba, wypadek, bójka. Niestety efekt zawsze jest ten sam — niedoskonały uśmiech. Istnieją jednak profesjonalne gabinety, w których ten problem może pójść w zapomnienie. Zaglądamy do soldent.pl, aby przyjrzeć się bliżej temu tematowi.

Implant
Implant

Implanty zębowe – czym tak naprawdę są?

Nasz naturalny ząb składa się z dwóch elementów — korony oraz z korzenia. Zadaniem korzenia jest utrzymanie zęba w kości szczęki. Implanty zębowe są zatem niczym innym jak sztucznymi korzeniami zębów. Swoim wyglądem przypominają niewielką śrubę, do której przymocowuje się porcelanową koronę, która nie odbiega realnością od prawdziwej.

Kiedy stosowane są implanty zębowe?

Leczenie implantologiczne ma na celu przywrócenie pacjentowi brakującego zęba lub zębów w zakresie funkcji, estetyki i artykulacji, służy również zapewnieniu ogólnego dobrego samopoczucia. Implanty zębowe stosuje się nie tylko do uzupełnienia pojedynczych braków, lecz również do całościowego uzupełnienia uzębienia. Zabieg wszczepienia implantu jest dostosowywany do potrzeb pacjenta po konsultacji z lekarzem dentystą.

Replacing Missing Teeth with Dental Implants: 6 Things to Know | 58 Dental

Zalety implantów zębowych

Jak opisuje soldent.pl, implanty zębowe mają więcej zalet, niż klasyczne protezy oraz mosty, dzięki czemu ta metoda uzupełnienia uzębienia nieustannie zyskuje na popularności.

Implanty zapobiegają zanikowi kości, co ma miejsce w przypadku utraty zębów. Na co warto zwrócić uwagę, utrata nawet jednego zęba może spowodować nieodwracalne zmiany w uzębieniu. Może prowadzić nie tylko do zaniku kości, lecz także do rozsuwania się lub pochylania pozostałych zębów.

New Patient Examinations: Why Choose Smile Up For Your Dental Health Requirements? - Smile Up Dental

Implanty są niezwykle estetyczne i praktycznie niezauważalne, natomiast osadzone na nich korony doskonale imitują naturalne uzębienie. Implanty zębowe powodują większy komfort przeżuwania, ale również estetykę nowego uzębienia, co w efekcie wzmacnia pewność siebie i samopoczucie osób po zabiegu.

Ich wytrzymałość to kolejna zaleta, dzięki której implanty mogą służyć swoim właścicielom nawet kilkadziesiąt lat. Chociaż może się zdarzyć, że korona zęba ulegnie uszkodzeniu, np. na skutek urazu, sam implant ma bardzo wysoką trwałość. Implanty nie wywierają żadnego wpływu na inne zęby, podczas gdy w tradycyjnych metodach często trzeba opiłować sąsiednie, by zamocować mosty. Odbudowa uzębienia na implantach nie wymaga szlifowania i w żaden sposób nie wpływa na zęby sąsiadujące z uzupełnianymi.

Warto tu również wspomnieć o braku komplikacji w użytkowaniu implantów. Są one nieodczuwalne dla Pacjenta i nie wymagają żadnych napraw, ponieważ stają się integralną częścią ciała.

Simple Tips to Save Money While Getting Dental Implants - Lyndhurstoh Dentist

Pewna inwestycja na wiele lat

Chociaż z pewnością zainwestowanie w piękny uśmiech wiąże się ze sporym wydatkiem, to w szerszym rozrachunku jest to inwestycja przynoszącą wymierne korzyści na całe życie. Implanty to nie samochód — nie trzeba poddawać ich żadnym przeglądom. Inne metody uzupełniania braków w uzębieniu wymagają stałych poprawek, a czasami także rozpoczęcia od początku całego procesu leczenia.

 

Po więcej informacji zaglądnij na soldent.pl

5 Komentarze
 1. Adam mówi

  Niestety, to zazwyczaj drogi biznes..

 2. Krzysiek mówi

  Na szczęście nie wchodzę w bójki, ale właśnie rozważam opcje implantu.

 3. Michał mówi

  Przyda się, bo właśnie się rozglądam

 4. calm music mówi

  calm music

 5. piano jazz music mówi

  piano jazz music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.