Galantis zremiksował hit Roxette

Tego newsa przeczytasz w minutę

Wiosną 1991 roku szwedzki duet popowy Roxette wydał swój trzeci album studyjny, Joyride, który dostarczył wielu światowych hitów, w tym niezapomnianą balladę „Fading Like a Flower (Every Time You Leave).

Piosenka zajęła drugie miejsce na liście Hot 100 we wrześniu 1991 roku, ostatecznie spędzając 12 tygodni na liście przebojów. W szczytowym tygodniu utwór konkurował na podium z takimi przebojami, jak Bryan Adams z „(Everything I Do) I Do It For You” oraz „It Ain’t Over ’til It’s Over” Lenny’ego Kravitza. Teraz klasyk z lat 90. nabiera nowoczesnego charakteru dzięki pracy innych Szwedów, zespołu Galantis.

Podkręcając tempo i dodając sporą dawkę charakterystycznego dla Galantis radosnego brzmienia, zremiksowana edycja przeboju duetu „Fading Like a Flower (Every Time You Leave)” jest już dostępna od 22 kwietnia i zostanie wydana jako część trwających obchodów 30-lecia Joyride (album trafił na 12 miejsce na liście Billboard 200 i spędził rok na liście przebojów). Niezwykłego i szybko wpadającego remiksu możesz posłuchać poniżej.

„To dla mnie zaszczyt stworzyć własną wersję tak klasycznego utworu”, mówi Billboardowi Christian „Bloodshy” Karlsson z Galantis. „Dorastałem słuchając Joyride i musiałem usłyszeć „Fading Like A Flower” milion razy w radiu, kiedy byłem młody. Współpraca z kimś, kto napisał tak wielkie hity z mojego dzieciństwa, jest niesamowita”.

Galantis – Artists
Klubowy duet Galantis

 

„Jeśli zamierzasz zrobić remake „klasycznego” utworu Roxette, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie od innego podejścia w porównaniu z tym, jak stworzono oryginalną wersję”, dodaje Per Gessle z Roxette. „Powinno to brzmieć nowocześnie, być chwytliwe, ale nadal być osobiste. Galantis, który działa tuż za rogiem mojego miejsca zamieszkania w Sztokholmie, sprostał temu wyzwaniu. Byłem naprawdę zaskoczony, gdy usłyszałem ich podejście do „Fading Like A Flower”, ale od razu mi się spodobało”.

Nie wiem, jak Wy, ale mamy podobne wrażenie.

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje. Zobacz stare zdjęcia wokalistki - Plejada.pl
Legandarny zespół Roxette

 

Roxette świętuje 30-Lecie albumu „Joyride” i wydaje reedycję

Źródło: Billboard, Warner Music

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.