Ford zaprezentował „bardzo gejowską” ciężarówkę w odpowiedzi na homofobiczny komentarz

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

Jeden z użytkowników mediów społecznościowych nazwał  nowego Raptora Rangera „gejowskim”, a Ford potraktował to jako wyzwanie.

Chociaż ta praktyka, na szczęście, coraz bardziej odchodzi w przeszłość, niestety wciąż istnieją ludzie, którzy używają terminu „gejowski” jako pejoratywu. Ten rodzaj zwyczajnej, codziennej homofobii jest mniej akceptowalny społecznie niż kiedyś – dotyczy to również producenta samochodów Forda.

Ford claps back at troll by turning a homophobic comment into the design of its 'Very Gay Raptor' truck • l!fe • The Philippine Star
Ford

Europejski oddział giganta motoryzacyjnego opublikował niedawno reklamę reklamującą nową edycję specjalną Ford Ranger Raptor. Reakcja na reklamę była w dużej mierze pozytywna, a większość komentujących użytkowników wydawała się być pod wrażeniem nowego Raptora. Jeden z niemieckich użytkowników określił jednak wybór niebieskiego koloru jako „bardzo gejowski”.

Cóż… to fajny samochód! Ale ten niebieski kolor jest bardzo gejowski!! Hej Ford! Pomaluj go na czarno-złoto, albo moro

Istnieje teoria, że w obliczu tak niedojrzałego, regresywnego komentarza należy go po prostu zignorować, aby odmówić tej osobie uwagi, którą tak stara się na siebie zwrócić. Zespół marketingowy Forda przyjął nieco inne podejście i zamiast tego potraktował komentarz jako wyzwanie: Jak wyglądałaby „bardzo gejowska” wersja ich ciężarówki?

„Nasze ostatnie odkrycie nowego Raptora cieszyło się dużym zainteresowaniem” – stwierdził Ford w mediach społecznościowych. „Ale jeden komentarz bardzo nas zaskoczył”.

Niedługo po ukazaniu się komentarza Ford prezentuje cyfrowy montaż, na którym zmieniany jest kolor samochodu na brokatowe złoto. Co zabawne, przez środek auta przechodzi również tęcza.

Wejdź do #VeryGayRaptor: błyszczącego złotego Rangera w kolorach tęczowej flagi. Cyfrowa wersja okazała się tak popularna, że ​​Ford stworzył realną wersję, która wzięła udział w obchodach Pride w Kolonii w Niemczech.

 

2 Komentarze
  1. Adam mówi

    Noooo i to jest konkretna odpowiedź 😀
    Precz z homofobią!

  2. Adam mówi

    Genialne zagranie marketingowe

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.