Kraków polską stolicą kulinarną

Tego newsa przeczytasz w minutę

Restauracja Fiorentina w Krakowie, specjalizująca się w polskiej kuchni, otrzymała prestiżowe wyróżnienie podczas konkursu World Culinary Awards, zostając uznana za najlepszą restaurację w Polsce, a także jedną z najlepszych w Europie. Przyznanie tytułu najlepszej restauracji trafiło do zespołu z Włoch.

Tytuł najlepszej restauracji Europy został przyznany włoskiej Uliassi, która jest założona i kierowana przez cenionego w branży kulinarnej Maura Uliassiego. Ten lokal znajduje się w miejscowości Senigallia nad Morzem Adriatyckim i słynie z oferowania wyjątkowych i innowacyjnych dań, które łączą tradycyjne włoskie smaki z nowoczesnymi technikami kulinarnymi. Zdobycie takiego tytułu to ogromne osiągnięcie i jest to świadectwem wyjątkowo wysokiego poziomu kulinarnego restauracji Uliassi oraz kompetencji jej założyciela i szefa kuchni Maura Uliassiego.

Prestiżowy konkurs World Culinary Awards

World Culinary Awards to projekt organizowany przez te same osoby, które stoją za World Travel Awards, prestiżowym konkursem przyznającym nagrody dla podmiotów działających w branży turystycznej od 1994 roku. World Culinary Awards po raz pierwszy został przeprowadzony w 2020 roku. Jego celem jest wyróżnienie i promocja restauracji z całego świata, zarówno tych znajdujących się w kraju, jak i zagranicznych. Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach, takich jak: regionalne, tematyczne itp.

Kraków ma najlepsze restauracje w Polsce

Restauracja Fiorentina znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ul. Grodzkiej w centrum Krakowa, jej szefem jest Robert Koczwara, który jest uznanym szefem kuchni. Fiorentina jest już wielokrotnie wyróżniona, zarówno w przewodniku Michelin jak i Gault&Millau.

Co ciekawe, to nie tylko Fiorentina z Krakowa została doceniona przez jury World Culinary Awards. Do finału konkursu przeszły również dwie inne restauracje z Krakowa: Bottiglieria 1881 oraz Zazie Bistro, a także Butchery & Wine z Warszawy, co świadczy o wysokim poziomie kulinarnym w Polsce.

Źródła: PAP, Onet, WP

Rekomendacje Mensidera #1

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.