Festiwal Filmowy w Cannes – Złotą Palmę otrzymała po raz drugi w historii kobieta.

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

5

74. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes zakończyła się kolejnym historycznym wydarzeniem w świecie kina. Drugi raz w historii festiwalu Złotą Palmę otrzymała kobieta. Tegoroczną laureatką została reżyserka filmu Titane Julia Ducournau.

 

Julia Ducournau – drugą w historii kobietą nagrodzoną Złotą Palmą 

Julia Ducournau jest francuską reżyserką, której debiut nie przeszedł bez echa. Jej „Mięso” z 2016 roku wzbudziło sporo kontrowersji. Przedstawione sceny kanibalizmu były tak realistyczne, że niektórzy widzowie opuszczali sale kinowe lub mieli przejściowe problemy ze swoim samopoczuciem.

Reżyserka filmu musiała być w szoku, ponieważ otrzymała tę prestiżową nagrodę główną, jako druga kobieta w historii festiwalu. Nie zdarzyło się jeszcze nigdy wcześniej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Meredith Alloway (@atwwalloway)

Titane – o czym jest?

W najnowszym filmie reżyserka podejmuje tematy seksualności, przemocy i płynności płciowej. „Titane” to horror opowiadający o ocalałej z wypadku samochodowego młodej Alexii (Agathe Rousselle), której wszczepiono w czaszkę tytanową płytkę. Gdy dziewczyna dorasta, zostaje erotyczną tancerką, mającą słabość do samochodów. W wolnym czasie natomiast zajmuje się widowiskowym… zabijaniem. Bohaterka jest również psychopatyczną morderczynią. By się ukryć, podszywa się pod zaginionego syna miejscowego strażaka (Vincent Lindon).

Cannes 2021. Lista zwycięzców festiwalu.

Titane – gdzie obejrzeć film?

Polska premiera nagrodzonego filmu odbędzie się na tegorocznym Festiwalu Nowe Horyzonty, który będzie odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia. Polskim dystrybutorem Titane zostało Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – obecnie nie podają informacji kiedy film trafi do kin.

Titane – otwiera drzwi do nowych możliwości?

Na co warto zwrócić uwagę – z wygranej „Titane” powinni więc cieszyć się przede wszystkim fani horrorów. Otrzymanie jednej z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej może sprawić, że nobilitacja tego gatunku nie będzie tylko chwilowa, a na dobre zadomowi się w świadomości kinomanów i krytyków filmowych.

5 Komentarze
 1. Rafał mówi

  Nie mogę się już doczekać!

 2. binance Anmeldung mówi

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://accounts.binance.com/de-CH/register-person?ref=IJFGOAID

 3. relaxing music mówi

  relaxing music

 4. nimabi mówi

  Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

 5. relaxing jazz mówi

  relaxing jazz

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.