Facebook dodaje szyfrowane połączenia głosowe i wideo do messengera!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

4

Nowa aktualizacja giganta mediów społecznościowych stawia bezpieczeństwo połączeń na równi z konkurentami, takimi jak Zoom, Signal i FaceTime. Facebook dodaje zaszyfrowane wiadomości do rozmów głosowych i wideo w Messengerze. Obecnie testuje to samo szyfrowanie dla wiadomości  na Instagramie.

 

Co nowego?

Facebook oferował opcję bezpiecznych wiadomości tekstowych przy użyciu aplikacji Messenger od 2016 r. Chociaż nie domyślnie, ponieważ użytkownicy musieli wybrać opcję „Tajna rozmowa” w menu aplikacji. Właśnie tam będą również nowe szyfrowane połączenia wideo i głosowe, a wkrótce pojawi się szyfrowanie czatów grupowych i połączeń.

Facebook
FACEBOOK

Szyfrowanie typu end-to-end jest już szeroko stosowane przez aplikacje takie jak WhatsApp, aby chronić osobiste rozmowy przed hakerami. End-to-end staje się standardem branżowym i działa jak zamek i klucz. Tylko Ty i osoby biorące udział w czacie lub rozmowie macie dostęp do rozmowy. Treść Twoich wiadomości i połączeń w szyfrowanej rozmowie typu end-to-end jest chroniona od momentu opuszczenia urządzenia do momentu dotarcia do urządzenia odbiorcy. Oznacza to, że nikt inny, w tym Facebook, nie może zobaczyć ani słuchać tego, co zostało wysłane lub powiedziane.

Zaktualizowano kontrolę nad znikającymi wiadomościami

Facebook zaktualizował również funkcję wygasania wiadomości w naszych całkowicie zaszyfrowanych czatach. Ludzie nie zawsze chcą lub potrzebują, aby ich wiadomości pozostały w pobliżu. Kontrolka licznika czasu pozwala nam zdecydować, kiedy nasze wiadomości wygasają na czacie. Facebook zaktualizował to ustawienie, aby zapewnić osobom na czacie więcej opcji wyboru czasu, po którym  wiadomości znikną, od zaledwie 5 sekund do 24 godzin.

Facebook
FACEBOOK

Co będzie wkrótce

W nadchodzących tygodniach niektóre osoby mogą uzyskać dostęp do większej liczby funkcji testowych. Będą się one wiązały z w pełni zaszyfrowanymi czatami, które zapewnią nam większą prywatność i bezpieczeństwo podczas rozmów.

Włącz szyfrowanie typu end-to-end dla czatów na Instagramie

Facebook rozpocznie również w niektórych krajach test z pełnoletnimi użytkownikami, dotyczący w pełni szyfrowanych wiadomości i rozmów na Instagramie.

 

 

Źródło: Facebook

4 Komentarze
 1. Adam mówi

  Nooooo wreszcie jakieś kolejne dobre nowości od FB

 2. Anonim mówi

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://accounts.binance.com/ur/register-person?ref=V3MG69RO

 3. crea un account binance mówi

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 4. Jessiet mówi

  Very insightful article! Its great to see such well-researched content. Lets talk more about this. Check out my profile!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.