Facebook daje więcej, ale za opłatą. Tyle zapłacisz za usługę

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Facebook przechodzi do nowej ery, w której oprócz dochodów z reklam będzie czerpał zyski także z subskrypcji. Wszyscy użytkownicy będą mogli wykupić płatny pakiet Meta Verified. Ta usługa umożliwi im dostęp do dodatkowych funkcjonalności.

Usługa ta została wprowadzona niedawno m.in. w USA, Australii i Nowej Zelandii. Czy wiesz, ile kosztuje?

Facebook stał się płatny. Sprawdź ile zapłacisz za usługę

Czym jest Meta Verified?

Dokonuje ona szeregu udoskonaleń w aplikacji, które zwiększają ochronę tożsamości użytkowników oraz wprowadzają dodatkowe funkcje dla twórców treści.

Co otrzymamy w ramach wykupionej usługi Meta Verified?

  • Zweryfikowany status konta, który potwierdzi Twoją tożsamość. Warto podkreślić, że proces weryfikacji będzie oparty na wykorzystaniu naszego dowodu tożsamości i wymagać będzie interakcji z zespołem wsparcia Facebooka. Samo opłacenie subskrypcji nie gwarantuje przyznania nam rozpoznawalnego niebieskiego znaczka przy naszym profilu.
  • Ochronę przed próbami podszycia się pod użytkownika – z komentarzy twórców Facebooka działać tu będzie algorytm wykrywający potencjalnych oszustów. Będzie analizować nowe konta, które upodabniają się do istniejących już użytkowników.
  • Dostęp do wsparcia technicznego – różnicę jaką poczują użytkownicy to prawdziwe, „ludzkie” wsparcie, a nie oparcie się na botach z gotowymi odpowiedziami.
  • Lepszą widoczność naszego profilu i lepsze zasięgi publikowanych treści – to pokazuje, że Meta chce monetyzować obszar związany z wyświetlaniem treści w zależności od posiadania wykupionej usługi.

Ile kosztuje subskrypcja Meta Verified?

Za subskrypcję Meta Verified zapłacimy 11,99 USD miesięcznie, przy użyciu przeglądarki internetowej. Jeśli korzystamy z urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS, cena ta wzrośnie do 14,99 USD.

Facebook stał się płatny. Sprawdź ile zapłacisz za usługę

Nowa opcja pojawiła się po tym, jak Twitter uruchomił odnowioną wersję własnej płatnej usługi, Twitter Blue, która pozwala użytkownikom uzyskać zweryfikowany profil i inne korzyści.  Elon Musk uruchomił Twitter Blue wkrótce po zamknięciu swojej 44-miliardowej transakcji zakupu firmy w zeszłym roku. Powiedział wówczas, że Twitter odnotowuje „ogromny spadek przychodów” z powodu exodusu reklamodawców z platformy.

Kokaina – świat wciąga ją na potęgę

Meta borykała się z własnymi problemami przez ostatnie półtora roku. Akcje spółki spadły o około 54% od najwyższego poziomu z września 2021 roku. Gigant mediów społecznościowych zwolnił w ostatnich miesiącach około 11 000 pracowników, co jest częścią szerszego kryzysu wśród dużych firm technologicznych. 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.