Euro 2020 – Andrei Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

1

Światowa ikona muzyki Andrea Bocelli zaśpiewa „Nessun Dorma” Pucciniego podczas ceremonii otwarcia UEFA Euro 2020. Stadion Olimpijski w Rzymie w piątek, 11 czerwca 2021.

Bocelli, od zawsze fan piłki nożnej, będzie jedynym artystą muzycznym, który wystąpi na spektakularnym wydarzeniu inaugurującym Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

To będzie przyjemność i zaszczyt móc zaśpiewać podczas ceremonii otwarcia Euro 2020 w centrum uwagi na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Będzie to również cenna okazja do wysłania silnego przesłania nadziei – powiedział Andrea Bocelli.

W 2011 roku  Bocelli wykonał „Nessun Dorma” w kultowym Central Parku w Nowym Jorku – oto przypomnienie jego wykonania przed piątkową ceremonią.

Andrea Bocelli jest jednym z najbardziej znanych artystów współczesnej historii

Bocelli jest jedną z najbardziej znanych artystów współczesnej historii. Wcześniej występował na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych, w tym na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i finale Premier League w Wielkiej Brytanii. Andrea Bocelli śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej. Występował we wszystkich największych salach koncertowych i operach na całym świecie. Otrzymał Złoty Glob, siedem Classical BRITs i siedem World Music Awards oraz gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Ubiegłoroczny rekordowy występ  Bocelliego „Music for Hope” w Niedzielę Wielkanocną z historycznej katedry Duomo w Mediolanie, oglądany na żywo przez miliony na całym świecie, stał się jedną z największych muzycznych transmisji na żywo w historii.

EURO 2020 - Andrea Bocelli
fot. Luca Rossetti

Ceremonia Otwarcia UEFA Euro 2020

Ceremonia otwarcia Euro 2020 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie odbędzie się już dzisiaj, przed pierwszym meczem Turcji z Włochami. Wydarzenie rozpocznie się o 21:00 przed meczem Turcja – Włochy. Mecze będą transmitowane na kanałach TVP 1, TVP 2 i TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl. Dodatkowo można będzie je zobaczyć również w aplikacji TVP Sport. Wszystkie transmisje telewizyjne Euro 2020 będzie można obejrzeć w technologii 4K. Turniej UEFA Euro 2020 został przełożony z powodu pandemii koronawirusa.  Odbędzie się teraz, między 11 czerwca, a 11 lipca 2021 r.

Euro 2020. Gdzie oglądać mecze grupowe Polaków?

  • 14.06.2021 (godz. 18:00): Polska – Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg) TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport (Mateusz Borek + niespodzianka)
  • 19.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania – Polska (Estadio La Cartuja, Sewilla) TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport (Jacek Laskowski + Robert Podoliński)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Szwecja – Polska (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg) TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport (Dariusz Szpakowski + Andrzej Juskowiak).

SONDA!
KTO WYGRA DZISIEJSZY MECZ:
TURCJA – WŁOCHY

Wybierz właściwy formularz

 

1 komentarz
  1. study music mówi

    study music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.