Emirates Airlines postawiły stewardessę na szczycie Burj Khalifa

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Nowa reklama linii lotniczych Emirates szturmem podbiła Internet. Przedstawia stewardessę w kultowej czerwonej czapce i mundurze Emirates, stojącą na szczycie najwyższego budynku świata, Burdż Chalifa. 

Wielu zastanawiało się, czy ten film po ukazaniu całego kadru (który mógł niektórym zmrozić krew) był prawdziwy, czy fałszywy. Dlatego teraz Emirates opublikowały materiał zza kulis pokazujący, jak ten pozornie szalony wyczyn był możliwy – i to również za pomocą jednego drona!

Aby podzielić się dobrą wiadomością ze swoimi klientami, linie Emirates postanowiły wypuścić 30-sekundowy klip wideo, który zaczyna się od zbliżenia na stewardessę trzymającą tablice z tekstem. Był to ukłon w stronę słynnej sceny z kultowego hitu „ Love Actually” z 2003 roku Gdy kamera przesuwa się, ukazując widok na panoramę Dubaju, zdajemy sobie sprawę, że kobieta stoi na samym szczycie Burdż Chalifa, tj. około 828 metrów nad ziemią.

Jeśli jeszcze nie widziałeś reklamy, możesz ją obejrzeć tutaj:

Za kulisami reklamy Emirates

Oczywiście powyższy materiał jest wystarczająco szalony, aby każdy mógł zakwestionować jego prawdziwość. Pojawiało się w siecie dużo komentarzy które sugerowały użycie przez linie lotnicze  greenscreena lub efektów specjalnych. To skłoniło Emirates do wydania zakulisowej edycji, w której Sir Tim Clark, prezes Emirates Airline, powiedział:

„Zawsze staramy się rzucić wyzwanie normom i przekraczać granice w Emirates. Spokój i pewność siebie personelu pokładowego, który widzisz w reklamie, jest ucieleśnieniem naszego zespołu pierwszej linii, obsługującego podróżnych i zapewniającego im bezpieczeństwo. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród nielicznych uprzywilejowanych, którym Emaar pozwolił kręcić na szczycie Burdż Chalifa, a jeszcze bardziej dumni, że możemy zaprezentować nasze piękne miasto, Dubaj.”

arabskie burj khalifa ad

Ścisły protokół bezpieczeństwa i jeden dron

Emirates twierdzi, że reklama jest wynikiem rygorystycznego planowania, szkolenia, testów i ścisłego protokołu bezpieczeństwa. Po pierwsze, kobieta w mundurze personelu pokładowego nie jest w rzeczywistości pracownikiem linii lotniczych. To Nicole Smith-Ludvik, zawodowa instruktorka skoków spadochronowych z Wielkiej Brytanii.

Po drugie, na szczycie budynku oferującego tylko 1,2 metra przestrzeni na wykonanie wyczynu kaskaderskiego, trzeba było zbudować niestandardową platformę z przymocowanym drążkiem, aby Nicole mogła stanąć. Była przywiązana do tego słupa, a także do kilku innych różnych punktów bezpośrednio na szczycie, za pomocą ukrytej uprzęży pod mundurem.

Filmowanie musiało rozpocząć się o wschodzie słońca, aby uchwycić złote światło. Co oznaczało, że zespół, w tym Nicole, musiał rozpocząć wspinaczkę na szczyt przed wschodem słońca. Wspinaczka zajmuje ok 1h i 15 minut zaczynając ją z 160 piętra Burj Khalify.

I wreszcie, aby nakręcić jedną z najwyższych reklam, jakie kiedykolwiek nakręcono, użyto tylko jednego drona. Ten dron uchwycił materiał w ciągłym ujęciu, aby sfilmować całą sekwencję.

Oto pełny materiał zza kulis:

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.