Elon Musk zrezygnuje z kierowania Twitterem

Ten news przeczytasz w mniej niż minutę

Elon Musk poinformował na Twitterze, że zrezygnuje z funkcji szefa tej platformy społecznościowej.

Następczynią miliardera może zostać Linda Yaccarino. Jest odpowiedzialna za dział reklamy w spółce medialnej NBCUniversal.– powiadomił w nocy z czwartku na piątek amerykański dziennik „Wall Street Journal”.

Elon Musk zrezygnuje z kierowania Twitterem, prawdopodobnie zastąpi go Linda Yaccarino.

„Z radością ogłaszam, że zatrudniłem nową prezes Twittera, która rozpocznie pracę za około sześć tygodni. Moja rola (w firmie) zmieni się. Będę odtąd dyrektorem zarządzającym i głównym dyrektorem ds. technologii, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów” – oświadczył Musk.

„Wall Street Journal” potwierdził, że osobą, o której wspomniał miliarder jest Yaccarino. Członkini kierownictwa NBCUniversal miała już przeprowadzić z Muskiem rozmowy w sprawie przejęcia Twittera. Jak poinformowano, Yaccarino, znana ze swoich skutecznych i innowacyjnych działań w branży reklamowej, pracuje w NBCUniversal od 2011 roku.

Musk od dawna zapowiadał rezygnację z kierowania Twitterem

Elon Musk kupił Twittera pod koniec października ubiegłego roku za sumę 44 mld dolarów, zaciągając w tym celu ponad 10 mld dolarów długu. Nowy szef wprowadził wiele zmian w funkcjonowaniu popularnej platformy i zarządzaniu firmą, co spowodowało m.in. odpływ reklamodawców, będących głównym źródłem dochodów spółki.

Trener personalny — czy pomoże Tobie w treningu?

W listopadzie 2022 roku miliarder zwolnił około połowy dotychczasowych pracowników Twittera. Jak podkreślał Reuters, Musk „bezwzględnie zmienił kulturę pracy, kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo”.

 

Źródło: PAP

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.