Elon Musk Ujawnił w programie Saturday Night Live, że ​​ma zespół Aspergera

Ten artykuł przeczytasz w 1 min

3

Amerykański miliarder Elon Musk, założyciel i szef  SpaceX oraz Tesla Motors, przyznał się na antenie amerykańskiego programu komediowego Saturday Night Live, że ma Zespół Aspergera.

W programie, podczas rozmowy 49-latek wtrącił, że jest „pierwszą osobą z zespołem Aspergera”, która była gospodarzem odcinka legendarnego show, „a przynajmniej pierwszą, która to przyznała”. Mówi się, że był to pierwszy raz, kiedy Musk  publicznie i otwarcie opowiadał o swoim stanie zdrowia.

Osoby z zespołem Aspergera często przejawiają geniusz w jednej lub w dwóch dziedzinach, natomiast mają m.in. uporczywe trudności w zakresie interakcji społecznych oraz akceptowaniu zmian.

 

Dziś tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem Saturday Night Live – mówił Musk podczas swojego monologu rozpoczynającego najnowszy odcinek Saturday Night Live.

Publiczność programu doceniła wyznanie miliardera i nagrodziła go gromkimi brawami.  Zupełnie inaczej było w przypadku internautów – opinie nie były tak jednomyślne jak w przypadku publiczności programu. Część z użytkowników mediów społecznościowych zwróciła uwagę, że przed Muskiem w 2003 r. program prowadził już kanadyjsko-amerykański komik Dan Aykroyd, który cierpi na zespół Tourette’a i zespół Aspergera.

Słuchajcie, wiem, że czasami mówię lub publikuję dziwne rzeczy, ale tak właśnie działa mój mózg. Każdemu, kogo obraziłem, chcę tylko powiedzieć, że wymyślam nowe samochody elektryczne i wysyłam ludzi na Marsa rakietami kosmicznymi. Czy myśleliście, że będę normalnym kolesiem? – stwierdził w programie.

 

 

3 Komentarze
  1. bossa nova jazz mówi

    bossa nova jazz

  2. midnight jazz mówi

    midnight jazz

  3. cafe jazz mówi

    cafe jazz

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.