Ekipa z milionowym zyskiem w marcu! Na czym polega jej fenomen?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

EKIPA, nazywana również  Ekipą Fritza, to znana każdemu nastolatkowi grupa polskich youtuberów i influencerów, o której ponownie stało się głośno za sprawą lodów, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności. Jej lider poinformował o przychodach spółki,  które w samym marcu przekroczyły 1.1 mln zł zysku netto – co ciekawe, ten robiący wrażenie wynik nie jest powiązany ze sprzedażą wspomnianych lodów.

 

„Co jakiś czas będę też tu informował o rzeczach typowo giełdowych, i jako prezes EKIPA Manegement sp. z o.o. (jedna ze spółek EKIPA HOLDING S.A.) pochwalę się jej wynikiem! W samym marcu przekroczyła ona 1.1 mln zł zysku netto, bez wpływów z płyty czy lodów” – napisał na  Friz – Karol Wiśniewski.

Sama wzmianka o lodach jest nie przypadkowa, ponieważ produkty z logo Ekipy cieszą się obecnie niesamowitą i przerażającą popularnością wśród młodych fanów. Wystarczy wspomnieć o przepychankach przy zamrażarkach w Lidlu, które przypominają do złudzenia świąteczną walkę o karpia,  gdzie do sprzedaży trafiły lody z linii Koral Ekipa.

 

Ekipa – czym jest?

Ekipa to grupa i zespół polskich youtuberów i influencerów, których konto na YouTubr obecnie subskrybuje 1,52 mln użytkowników. Zamieszczane tam materiały, osiągają niebotyczną ilość wyświetleń, bo od kilkuset tysięcy, do niekiedy kilku milionów. Kumulacja w jednym miejscu twórców znanych nastolatkom w pewien sposób tłumaczy cały fenomen Ekipy. Obecny dorobek artystyczny youtuberów to nagrane dwa single, a w czerwcu zamierzają wydać debiutancką płytę, któa już jest dostępna w preorderze. Najbardziej popularne teledyski to „Zaebyście” i „3kipa”, które mają kolejno po 13 i 46 mln wyświetleń.

Członkami Ekipy, oprócz wspomnianego wcześniej Fritza (Karola Wiśniewskiego), są Wujek Łuki (Łukasz Wojtyca), Murcix (Marta Błoch), Poczciwy Krzychu (Kamil Chwastek), Patec (Jakub Patecki),  Tromba (Mateusz Trąbka), Marcysia (Maria Ryskala), Wersow (Weronika Sowa),  Mini Majk (Mateusz Krzyżanowski), Nowciax (Piotr Nowak) oraz Fusia (Kasia Bożek).

Pomysłodawcą EKIPY jest Friz, którego kanał na YouTube subskrubuje 4,36 mln użytkowników. Pierwszy materiał na kanale Ekipy pojawił się w sierpniu 2018 roku. Od tamtego czasu grupa Ekipy opublikowała na swoim profilu  kilkadziesiąt filmików, m.in z wizytą w parku trampolin, przelotem samolotem akrobacyjnym czy rzucaniem śnieżkami do celu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.