EasyJet wprowadza nowe mundury wykonane z plastikowych butelek

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

Easyjet ogłosił, że wprowadza nowe mundury dla personelu pokładowego i pilotów. Co ciekawe będą wykonane z przetworzonych plastikowych butelek. Pochodzących z recyklingu.

 

Każdy kompletny mundur będzie wykonany z około 45 plastikowych butelek. Pozwoli to zaoszczędzić około 2 700 000 butelek, które nie trafią na wysypiska lub do oceanów. Nowa tkanina jest również wytwarzana przy użyciu odnawialnych źródeł energii i ma o 75% mniejszy ślad węglowy niż tradycyjny poliester.

easyJet
easyJet

Nowa tkanina, dostosowana do obecnego stylu linii lotniczych, została po raz pierwszy przetestowana w zeszłym roku. W porównaniu z alternatywą niepochodzącą z recyklingu jest bardziej odporny na ścieranie. Zapewnia również jeszcze większą elastyczność, rozciągliwość w czterech kierunkach, poprawiając dopasowanie i swobodę ruchów, zapewniając większy komfort i trwałość. Ta zmiana może prowadzić do tego, że mundury będą trwalsze. Spowoduje to mniejsze zapotrzebowanie na wytwarzanie większej ilości mundurów i dodatków.

Zmiana nie tylko w samym mundurze

Plastik został również zastąpiony we wszystkich przyborach związanych z odzieżą. Od usztywnień kołnierzyka, po pokrowce na koszule. Wynika to z kroków podjętych przez linię lotniczą w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych na pokładzie, takich jak oferowanie 50 pensów zniżki na gorące napoje dla klientów, którzy przynoszą własny kubek wielokrotnego użytku.

Tina Milton, dyrektor ds. usług kabinowych w easyJet, powiedziała:

„Zmiana klimatu jest problemem dla nas wszystkich, a w easyJet przyglądamy się wszystkim częściom naszej działalności, aby zobaczyć, gdzie możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zmniejszyć ilość odpadów.

„Jesteśmy podekscytowani debiutem nowego munduru, wykonanego z przetworzonych plastikowych butelek (…). Wiemy, że zrównoważony rozwój jest ważną kwestią dla naszych załóg, ale także dla naszych pasażerów.

nseasyJet

O easyJet

To ekonomiczna brytyjska linia lotnicza oferująca kombinację sieci połączeń łączących główne lotniska w Europie. easyJet lata na większej liczbie najpopularniejszych tras w Europie. W 2019 roku przewiozła ponad 96 milionów pasażerów. Linia lotnicza posiada ponad 300 samolotów na prawie 1000 trasach do ponad 150 lotnisk w 35 krajach.

2 Komentarze
  1. Adam mówi

    Jestem ciekaw jak wpływa to na komfort pracowników, głownie chodzi mi o pocenie się 😛

  2. Kayıt Ol mówi

    I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.