EasyJet wprowadza nowe mundury wykonane z plastikowych butelek

Ten artykuł przeczytasz w minutę

5

Easyjet ogłosił, że wprowadza nowe mundury dla personelu pokładowego i pilotów. Co ciekawe będą wykonane z przetworzonych plastikowych butelek. Pochodzących z recyklingu.

 

Każdy kompletny mundur będzie wykonany z około 45 plastikowych butelek. Pozwoli to zaoszczędzić około 2 700 000 butelek, które nie trafią na wysypiska lub do oceanów. Nowa tkanina jest również wytwarzana przy użyciu odnawialnych źródeł energii i ma o 75% mniejszy ślad węglowy niż tradycyjny poliester.

easyJet
easyJet

Nowa tkanina, dostosowana do obecnego stylu linii lotniczych, została po raz pierwszy przetestowana w zeszłym roku. W porównaniu z alternatywą niepochodzącą z recyklingu jest bardziej odporny na ścieranie. Zapewnia również jeszcze większą elastyczność, rozciągliwość w czterech kierunkach, poprawiając dopasowanie i swobodę ruchów, zapewniając większy komfort i trwałość. Ta zmiana może prowadzić do tego, że mundury będą trwalsze. Spowoduje to mniejsze zapotrzebowanie na wytwarzanie większej ilości mundurów i dodatków.

Zmiana nie tylko w samym mundurze

Plastik został również zastąpiony we wszystkich przyborach związanych z odzieżą. Od usztywnień kołnierzyka, po pokrowce na koszule. Wynika to z kroków podjętych przez linię lotniczą w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych na pokładzie, takich jak oferowanie 50 pensów zniżki na gorące napoje dla klientów, którzy przynoszą własny kubek wielokrotnego użytku.

Tina Milton, dyrektor ds. usług kabinowych w easyJet, powiedziała:

„Zmiana klimatu jest problemem dla nas wszystkich, a w easyJet przyglądamy się wszystkim częściom naszej działalności, aby zobaczyć, gdzie możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zmniejszyć ilość odpadów.

„Jesteśmy podekscytowani debiutem nowego munduru, wykonanego z przetworzonych plastikowych butelek (…). Wiemy, że zrównoważony rozwój jest ważną kwestią dla naszych załóg, ale także dla naszych pasażerów.

nseasyJet

O easyJet

To ekonomiczna brytyjska linia lotnicza oferująca kombinację sieci połączeń łączących główne lotniska w Europie. easyJet lata na większej liczbie najpopularniejszych tras w Europie. W 2019 roku przewiozła ponad 96 milionów pasażerów. Linia lotnicza posiada ponad 300 samolotów na prawie 1000 trasach do ponad 150 lotnisk w 35 krajach.

5 Komentarze
 1. Adam mówi

  Jestem ciekaw jak wpływa to na komfort pracowników, głownie chodzi mi o pocenie się 😛

 2. Kayıt Ol mówi

  I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

 3. playlist de academia 2023 mówi

  playlist de academia 2023

 4. jazz and snow mówi

  jazz and snow

 5. Binance úcet mówi

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://www.binance.info/cs/join?ref=RQUR4BEO

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.