Dorośli faceci również mogą mieć „mokre sny”

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

4

Tak, dorośli faceci wciąż mogą mieć mokre sny. Jeśli nadal masz orgazmy we śnie, nie panikuj. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o tych nocnych przygodach. 

Może się zdarzyć, że obudzisz się nocy i zauważysz, że twoja bielizna (lub prześcieradło, jeśli śpisz nago) są trochę wilgotne i lepkie. Jeżeli masz pewność, że to nie mocz i pot, to prawdopodobnie miałeś mokry sen, który potocznie określa wytrysk podczas snu.

Polucja i jej przyczyny zostały dokładnie zbadane i opisane dopiero w połowie XX wieku. Do tego czasu wokół polucji narosło wiele mitów i legend oraz fałszywych diagnoz. Na przykład uważano ją przez dziesięciolecia za oznakę choroby organizmu, a jako jedną z metod zapobiegania zalecano wstrzemięźliwość seksualną.

Mokre sny - Mensider.pl

Dlaczego zdarzają się nam mokre sny?

Nocne zmazy zazwyczaj są kłopotem wśród młodych chłopców, jednak występują także u dorosłych mężczyzn. Ich przyczyną może być brak aktywnego życia seksualnego lub sprawy genetyczne. Jeśli mężczyzna nie masturbuje się regularnie, a w jego organizmie gromadzą się plemniki, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia zmazów nocnych. Mężczyźni w dorosłym wieku mogą zostać dotknięci takim problemem, kiedy utrzymują nieprawidłową dietę lub mają zaburzenia hormonalne.

Jak często pojawiają się mokre sny?

Częstotliwość mokrych snów może się różnić w zależności od aktywności seksualnej, wieku i poziomu hormonów.

Podobnie jak ze zdolnością do utrzymania erekcji, z wiekiem maleje także częstotliwość zmazów nocnych  Wynika to ze zmian poziomu hormonów. Mokre sny występują częściej w okresie dojrzewania, kiedy zmiany hormonalne są częste i zmniejszają się wraz z wiekiem, gdy hormony stają się bardziej stabilne.

Mokre sny - Mensider.pl

Czy tylko mężczyźni mogą mieć mokre sny?

Zazwyczaj mokre sny są uważane za coś specyficznego tylko dla mężczyzn, ale kobiety również mogą tego doświadczyć. Jednak częstość ich występowania jest o wiele mniejsza niż w przypadku panów. National Survey of Sexual Health and Behaviour z 2014 r. odnotowało, że 41,8% kobiet zgłosiło co najmniej jeden mokry sen w swoim życiu. 

Czy jest coś niezdrowego w mokrych snach?

Nie, nie ma nic niezdrowego w mokrych snach. Bez względu na to, czy masz jeden lub kilka strzałów na noc, z medycznego punku widzenia nie ma powodów do niepokoju.  Polucje nie są oznaką żadnej choroby lub zaburzenia organizmu. Są wręcz naturalnym, fizjologicznym zjawiskiem, które nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia.

Czy możesz zapobiec mokrym snom?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, regularna aktywność seksualna zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia mokrych snów w przyszłości. Niestety nie możesz definitywnie temu zapobiec, gdyż te „sny” pojawiają się podczas snu — w stanie, w którym nie masz kontroli nad swoim ciałem. Oznacza to również, że nie możesz celowo spowodować, takiego wydarzenia.

4 Komentarze
 1. Kris mówi

  Ciekawy artykuł. Nie zdarzyło mi się to jeszcze w życiu, ale przynajmniej na przyszłość można być spokojniejszym 😛

 2. binance- mówi

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://www.binance.com/ka-GE/register?ref=B4EPR6J0

 3. autumn morning jazz mówi

  autumn morning jazz

 4. live relaxing mówi

  live relaxing

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.