Dom pod Rzymem za 1 Euro? To cena jak za jedno espresso!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

3
Trwająca we Włoszech wyprzedaż domów za 1 Euro jest idealna dla osób, które chcą rozpocząć nowe życie w  odległych zakątkach kraju. Tym razem nieruchomości za bezcen oferuje Maenza, która znajduje się nieopodal Rzymu. 

 

W tym miesiącu sielskie miasto Maenza jako pierwsze w rzymskim regionie Lacjum zaczęło sprzedawać domy za nieco ponad 4 zł. Historyczna lokalizacja, wysoko na dzikich wzgórzach Lepini na południe od stolicy, gdzie niegdyś żyli pasterze, udostępnia dziesiątki opuszczonych kamiennych domów w nadziei na przyciągnięcie nowych mieszkańców.

Town near Rome is the latest to join Italy's €1 house sell-off - The Local
Burmistrz Claudio Sperduti mówi, że zawiera ambitny „pakt na rzecz odrodzenia” swojego rodzinnego miasta. Wszystko to po to, aby tchnąć nowe życie w jego ciche zaułki. Celem, jak mówi, jest ponowny renesans opuszczonych i rozpadających się nieruchomości. Miasto ma nadzieję, że może tchnąć nowe życie w około 100 zaniedbanych nieruchomości.
LosyZiemi.pl - Maenza, Włochy – Kolejne domy do „kupienia” za 1 euro, zalewie 60 km od Rzymu, ale są pewne warunki

Zgłoszenia sprzedaży pierwszych kilku domów zamykają się 28 sierpnia. Jednak burmistrz Maenzy zapewnia osoby, które przegapią termin, że na rynek trafią kolejne nieruchomości. Ciągle trwają rozmowy z pierwotnymi właścicielami pozostałych kamienic.

Włochy. Domy za 1 euro w mieście Maenza - TVN24 Biznes

Nowy dom to też nowe obowiązki i koszta.

Ci, którym uda się kupić nieruchomość w Maenza, muszą zobowiązać się do jej renowacji w ciągu trzech lat. Dodatkowo muszą wykupić gwarancję depozytu w wysokości 5000 euro (około 2300 zł), która zostanie zwrócona po zakończeniu prac.

Oferta zakupu nie jest skierowana wyłącznie do osób, które planują zamieszkać w tym miasteczku na stałe. Pierwszeństwo będą miały jednak rodziny z dziećmi i młode pary, które zamierzają osiedlić się na stałe i są w stanie przeprowadzić remont nieruchomości w jak najkrótszym czasie.Another Italian village near Rome offers up homes for just 1 euro

Wcale nie chodzi o ponowne zasiedlenie

Sperduti mówi, że jego miasto, w przeciwieństwie do innych, nie oferuje domów za 1 euro, aby powstrzymać zmniejszającą się liczbę ludności – nawet jeśli w ciągu ostatnich 20 lat ledwie przekroczyła 3000. Zamiast tego jest to ruch, który ma uniemożliwić pośrednikom handlu nieruchomościami i spekulantom przejmowanie starych domów w celu zarabiania pieniędzy.

 

 

3 Komentarze
  1. ftx binance mówi

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  2. binance mówi

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.com/bn/register?ref=V2H9AFPY

  3. abrir conta na binance mówi

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.