Dior – męska kolekcja na wiosnę 2022

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

W Dior Kim Jones współpracował z najlepszymi artystami wizualnymi, od Petera Doiga po Raymonda Pettibona i Daniela Arshama. Ale jakoś w tym sezonie wspólny wysiłek z 29-letnim raperem z Houston miał największy sens.

Travis Scott jest obecnie jednym z najpopularniejszych muzyków na świecie, idolem pokolenia Z, który uosabia ezoteryczne podejście do mody w kulturze mediów społecznościowych. Jest typem celebryty, który siedzi w pierwszym rzędzie na pokazach Jonesa. Ale dziś społeczność hip-hopowa nie jest już podyktowana modą. Zmienili ten paradygmat, domagali się prawowitego wpływu na branżę i usiedli za kółkiem.

Współpraca Scotta z Diorem była przejawem tej ewolucji. Spotkaniem twórcy i jego muzy, którzy nie do końca zdecydowali, kto został obsadzony w której roli.

„Od sceny po muzykę nigdy nie chodziło tylko o ubrania, ale o wrażenia” – powiedział Scott podczas przymiarek w paryskim atelier Jonesa. „Tak widzisz i słyszysz, jak widzisz muzykę”.

Kim Jones, dyrektor kreatywny Dior Homme, zaprosił rapera do współpracy nad najnowszą kolekcją na wiosnę 2022. Scott uczestniczył w całym procesie twórczym – od etapu szukania inspiracji, przez projektowanie, aż po sam pokaz. To pierwsza tego typu współpraca w 74-letniej historii Diora. W najnowszej kolekcji elegancja francuskiego domu mody miesza się z wyrazistą estetyką rapera, czerpiącą głównie z klimatu jego rodzinnego stanu Teksas. Efektem tego spotkania jest paleta barw ograniczona do kolorów pustynnego krajobrazu, luźniejsze, momentami oversize’owe sylwetki i powracające motywy kaktusów czy psychodelicznych grzybów.

Poniżej możesz oglądnąć pokaz mody kolekcji wiosna 2022 Diora:

2 Komentarze
 1. DIOR mówi

  Outstanding quest there. What happened after? Good luck!

 2. uncertain mówi

  Ι am extremely impressed along with your writing skills as
  well ɑs with the format on your weblog. Is that this
  a paid topic or did you customize it yourself? Anyway keep
  up the nice quality ѡriting, it’s uncommon to peer a nicе blog like
  this one nowadays..

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.