Czy terapię konopną można personalizować?

Ten materiał przeczytasz w dwie minuty.

Boom na produkty konopne trwa i coraz trudniej rozróżnić dobre produkty od tych, które chcą się wybić na fali wznoszącej. Pojawiają się też firmy, które podnoszą poprzeczkę i zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Jedną z takich firm jest re:clinics, która już samym podejściem i dbałością o każdy etap produkcji oraz podejściem do klienta, wyprzedzają konkurencję o kilka długości.

Re:clinics wprowadza pierwszą w Polsce wysoce personalizowaną terapię konopną

Polska marka re:clinics jako pierwsza wprowadza na rynek produkty konopne wraz z kompleksową usługą w zakresie personalizacji i optymalizacji terapii konopnej dopasowanej do charakterystyki i potrzeb konsumenta – można przeczytać w komunikacie prasowym. Ale co to właściwie oznacza?

Obserwując rynek konopny w Polsce, zauważyliśmy, iż w otoczeniu wielu niepotwierdzonych informacji na temat zastosowania konopi oraz bardzo dużej liczby produktów niskiej jakości, duża grupa pacjentów błędnie dobiera produkty bądź ich dawkowanie do swoich przypadłości. Skutkuje to zmniejszoną efektywnością działania. Obecnie swoją popularność zdobywa CBD, ale warto pamiętać, że konopie to także CBG oraz rzadko spotykane na polskim rynku CBN. Każdy z tych składników posiada swoją konkretną funkcjonalność i jest dostępny w suplementach diety re:clinics – mówi dr Grzegorz Fiutkowski, główny pomysłodawca Kliniki Cannabis i re:clinics.

Co zatem wiemy o samej marce i jej nowatorskiej koncepcji?

  • Marka re:clinics powstała z pomocą specjalistów Kliniki Cannabis – polskiej kliniki lekarskiej specjalizującej się w usługach medycznych z wykorzystaniem leczenia marihuaną medyczną jako podmiot z akredytacją Ministerstwa Zdrowia.
  • Autorski system terapii wykorzystującej preparaty z konopi siewnej został opracowany dzięki ścisłej współpracy lekarzy oraz specjalistów kliniki oraz lidera badań klinicznych w Polsce – Clinical Best Solutions.
  • Klinika Cannabis jest pierwszą kliniką medyczną w Polsce, która postanowiła stworzyć własną markę produktów konopnych – re:clinics. Co więcej, opracowane zostało także inteligentne narzędzie do tworzenia spersonalizowanych terapii konopnych.

Wieloletnie doświadczenie i nowoczesna technologia

Re:clinics posiada własną, organiczną uprawę konopii wraz z pełnym zapleczem technologicznym, dzięki czemu marka posiada pełną kontrolę nad jakością oraz specyfikacją produktów – od doboru nasion, przez dostosowanie odpowiednich warunków wzrostu i czasu zbioru, po użytą technologię i warunki przetwarzania surowca. W ramach opracowanej przez lekarzy i specjalistów metodologii personalizacji terapii konopnych z wykorzystaniem algorytmów w formie klasyfikatorów, możliwe jest ciągłe doskonalenie procesu produkcji, poprzez użycie rozbudowanego modułu analitycznego.

Produkty re:clinics w ramach spersonalizowanej terapii konopnej dostępne są w opcji zakupu jednorazowej miesięcznej terapii, jak i w ramach usługi subskrypcji. Dzięki panelowi klienta oraz rozbudowanemu modułowi analitycznemu, każdy klient może dopasować terapię, w zależności od zmieniających się potrzeb oraz zwiększającej się tolerancji na substancje aktywne. Wśród form podania suplementu konopnego marka wprowadziła – obok dozowania za pośrednictwem pipety – także nowy system: inhalację z użyciem specjalnych waporyzatorów dedykowanym destylatom CBD, CBG i CBN.

Jestem dumna, że z sukcesem wprowadziliśmy na polski rynek innowacyjną usługę kompleksowej i zaawansowanej personalizacji terapii konopnej. Wychodzimy z założenia, skoro nie ma dwóch takich samych osób, to nie powinno być także dwóch takich samych terapii. Poza tym, im dokładniejsza i pełniejsza analiza danych, tym skuteczniej możemy odpowiedzieć na potrzeby konsumentów. Proste kalkulatory nie pozwalają na odpowiednie dobranie dawkowania. Inteligentna personalizacja jest głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się wejść na – nie ukrywajmy – mocno nasycony rynek konopny w Polsce – mówi Aleksandra Skupińska, CMO i Co-Founder re:clinics.

Dolegliwości, przy których produkty re:clinics oferują wsparcie to m.in.: problemy ze snem, napięciowe bóle mięśni, obniżenie nastroju, wzmocnienie odporności, przemęczenie organizmu czy bóle menstruacyjne. Obok spersonalizowanych terapii konopnych, marka w swojej ofercie posiada cztery gotowe zestawy zorientowane na cel: re:charge your body, re:store your inner peacere:gain your balance oraz re:lax your mind.

WWW: https://reclinics.com

IG: https://www.instagram.com/reclinics/

re:clinics – polska marka, która stworzyła pierwszą w Polsce kompleksową usługę w zakresie personalizacji i optymalizacji terapii konopnej. Wywodzi się z Kliniki Cannabis – kliniki medycznej specjalizującej się w usługach medycznych z wykorzystaniem leczenia marihuaną medyczną. Re:clinics posiada własną plantację konopi siewnej pod Hrubieszowem z pełnym zapleczem technologicznym.

Lekarze re:clinics

dr Grzegorz Fiutkowski, główny pomysłodawca Kliniki Cannabis i re:clinics – z wykształcenia lekarz, posiadający wieloletnie doświadczenie w budowaniu przedsiębiorstw w branży farmaceutycznej oraz branży badań klinicznych. Pracował m.in. jako Field Force Manager w Roche oraz Country Manager w Wyeth (firmy przejętej przez Pfizer). Twórca ośrodka badawczego – Clinical Best Solutions – jednego z liderów na rynku badań klinicznych w Polsce.

dr Wiktor Wezgraj, współtwórca narzędzia do optymalizacji terapii konopnej oraz ścieżek terapii w re:clinics; opiekun naukowy projektu – lekarz neurolog, ekspert konopny. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie konopii jest jednym z największych autorytetów w tej branży w kraju. Był m.in. szefem merytorycznym poradni leczenia marihuaną medyczną w Lublinie.

Gotowe zestawy re:clinics

re:charge your bodyProblemy ze snem towarzyszą coraz większej ilości osób. Kannabinoidy zawarte w naszych produktach oddziałują na układ endokannabinoidowy w organizmie mający ścisły związek ze stabilizacją snu, który jest podstawową potrzebą fizjologiczną człowieka. Zadbaj o nią już teraz.

re:store your inner peace – Kannabinoidy pozytywnie wpływają na układ nerwowy, łagodząc niepokój i napięcie organizmu, a także przywracając w nim równowagę – homeostazę. Dodatkowo zmniejszają reakcję na strach i blokują traumatyczne wspomnienia.

re:gain your balance – Czy wiesz, że Twój organizm ma swój własny układ endokannabinoidowy? Jest on powiązany z układem immunologicznym i powstrzymuje nadmierną reakcję immunologiczną, która wywołując silny stan zapalny w organizmie, może prowadzić do rozwoju chorób. Spraw, aby twój organizm był uodporniony.

re:lax your mind – Na jakość naszego życia wpływa bardzo wiele czynników, na które niekoniecznie mamy zawsze wpływ. Receptory układu endokannabinoidowego są związane z procesami zachodzącymi w układach dokrewnym i nerwowym, które odpowiedzialne są za fizjologiczną reakcję na stres.

Materiał powstał we współpracy z re:clinics

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.