Czy można powiększyć penisa?

Ten poradnik przeczytasz w dwie minuty

Czy można powiększyć penisa? Zacznijmy od początku, a raczej czubka problemu. Chociaż powiększenie penisa jest możliwe, warto zastanowić się, czy operacja powiększenia penisa jest naprawdę konieczna. Badania pokazują, że mężczyźni mają tendencję do przeceniania tego, jak duży „powinien” być penis, i prawdopodobnie bardziej zależy ci na twoim wyobrażeniu o rozmiarze penisa niż na satysfakcji twoich partnerów seksualnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są metody na powiększenie penisa
  • Które metody na powiększenie penisa działają, a które są obietnicami bez pokrycia
  • Jakie wiąże się ryzyko z metodami na powiększanie penisa

Czy można powiększyć penisa, mimo wszystko?

Mężczyźni często chcą mieć większego penisa. Badania faktycznie pokazują, że prawie połowa wszystkich mężczyzn chciałaby, aby ich przyrodzenia były większe. A z kulturą i szeroko dostępną pornografią na karku, która zawsze mówi nam, że większy znaczy lepszy, trudno nie ulec poczuciu, że jeszcze jeden lub dwa centymetry miło by było mieć, prawda?

Przy tak powszechnym odczuciu i popycie istnieje wiele praktyk i tabletek, które są sprzedawane jako metody na powiększanie penisa. Jednak od słynnych rozciągaczy penisa po tabletki na powiększenie penisa, niewiele z tych metod robi dokładnie to, co obiecują. Tymczasem operacja powiększenia penisa działa, ale jest to ważny krok w dążeniu do lepszego wyposażenia: jest droga, bolesna i ryzykowna.

W tym artykule przyjrzymy się wszystkim metodom, które twierdzą, że spełnią twoje marzenie o większym penisie. Jednak już teraz możemy cię zapewnić, że nie zalecamy używania żadnych z nich.

Czy tabletki na powiększanie penisa są skuteczne?

Chociaż istnieje ogromna różnorodność tak zwanych tabletek na powiększenie penisa dostępnych online, krótka odpowiedź brzmi: nie. Nie ma pigułki, która powiększy twoje przyrodzenie. Mogę cię zapewnić raz jeszcze. Sam pracowałem kiedyś w jednej z takich firm i niestety, ale był to czysty, dobrze opakowany marketing, który miał za zadanie przekonać cię do kupna jak największej liczby kapsułek. Nie stały za tym jednak żadne badania naukowe, a sami producenci nawet niespecjalnie przykładali się do jakości składników.

Większość pigułek, które widzisz na rynku, twierdzi, że działa poprzez zwiększenie poziomu hormonów. Zwykle zawierają ekstrakty roślinne, w tym żeń-szeń panax, L-argininę i palmę sabałową, które są często sprzedawane jako ziołowa alternatywa dla Viagry lub jako sposoby na zwiększenie poziomu testosteronu. Nie ma prawdziwych dowodów na to, że robią którąkolwiek z tych rzeczy, a tym bardziej, że twoje przyrodzenie nagle urośnie ponad zakładaną twoją normę. Tymczasem nigdy nie możesz wiedzieć na pewno, co w nich jest. Dlatego nie trać czasu, pieniędzy i przede wszystkim zdrowia.

A co z kremami, żelami lub płynami do powiększania penisa?

Dokładnie to samo dotyczy kremów, żeli, szamponów lub balsamów, które rzekomo poprawiają długość i obwód. Etykiety tych produktów często wręcz krzyczą, że zawierają witaminy i minerały, składniki odżywcze i hormony, które mogą pomóc ci rosnąć. Jednak znowu, po prostu, nie powiększą twojego penisa.

Pełen rozmiar penisa jest spowodowany genami, a nie hormonami. Podczas gdy testosteron odgrywa rolę w procesie erekcji, proces ten zależy również od wielu innych rzeczy.

Czy rozciąganie lub inne ćwiczenia działają na powiększenie przyrodzenia?

Rozciąganie powiększające penisa to jedna z bardziej znanych technik, które rzekomo zwiększają rozmiar członka. Jednak tylko dlatego, że są dobrze znane, nie oznacza to, że działają. Wszystkie dowody na ich skuteczność są jedynie anegdotami – podczas gdy nauka nie badała, czy faktycznie działają.

Co to jest jelqing i czy działa na powiększenie penisa?
Jelqing to rodzaj rozciągania penisa, w którym masujesz penisa rękami. Kiedy jesteś wiotki lub przynajmniej nie w pełni wyprostowany, chwyć penisa u podstawy między kciukiem a palcem wskazującym i zsuń się do czubka, jednocześnie lekko naciskając. To trochę jak przepychanie płynu przez rurkę. Efekt polega na tym, że wykonując rozciąganie jelqing, tworzysz mikroskopijne urazy w skórze i tkance, które pęcznieją podczas gojenia. Domniemanym rezultatem jest nieco większy penis – przynajmniej tymczasowo. Żadne badania nie potwierdziły skuteczności jelqingu, ale naukowcy nie patrzą na to dobrze. W rzeczywistości dzieje się tak, że po prostu ręcznie wtłaczasz krew do penisa, która wypływa ponownie, gdy przestajesz masować. Jest też jedno ale. Uważaj, ponieważ choć jest to mało prawdopodobne, możliwe jest uszkodzenie penisa, jeśli pojedziesz z tą metodą zbyt mocno.

Inne rozciąganie penisa
Inny rodzaj rozciągania penisa polega na pociągnięciu za koniec zwiotczałego penisa. Jedna metoda sugeruje ciągnięcie w górę przez dziesięć sekund, w dół przez dziesięć oraz w prawo i w lewo. Lekarze jednak nie zalecają stosowania tej techniki.

A może są urządzenia do powiększania penisa?
Niektórzy twierdzą, w tym wiele sex shopów, które chcą po prostu zarobić, że niektóre urządzenia, w tym pompki do penisa, mogą powiększyć penisa. Pompki do penisa to urządzenia mechaniczne stosowane jako alternatywne leczenie zaburzeń erekcji. Fizycznie wciągają krew do penisa za pomocą ssania, przez rurkę umieszczoną na końcu penisa.

Niestety, nie ma twardych dowodów na to, że może to być przydatne do wydłużenia penisa. Sorry.

A operacja powiększenia penisa?
Jeśli poważnie myślisz o powiększeniu penisa, istnieje możliwość operacji powiększenia penisa, które są dostępne również w Polsce. Występują w różnych formach i chociaż działają do pewnego stopnia, są kosztowne i jednak dość ryzykowne.

Implanty prącia
Implant prącia, zwykle wykonane z silikonu, można włożyć w skórę prącia, co zwiększy rozmiar zarówno w stanie wzwodu, jak i wiotkości. Mimo, że jest to bezpieczne i chociaż lekarze w gabinecie, który przeprowadza operację, twierdzą, że skuteczność operacji wynosi 95%, operacja kosztuje ok. 50-60 000 PLN.

Operacja plastyczna
Inna opcja obejmuje przecięcie więzadła na penisie, co umożliwia dalsze wywieszanie penisa, dzięki czemu wydaje się dłuższy. Jednak niestety – i co dziwne – w niektórych przypadkach można odnieść odwrotny skutek: może faktycznie sprawić, że twój penis będzie krótszy.

Z ceną prawie 10 000 PLN i ostrzeżeniem przed procedurą wydanym m.in.  przez Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne, może nie być warte twojego czasu.

Implanty tłuszczu
Wreszcie istnieje również możliwość implantów tłuszczu. Zwykle składają się one z tłuszczu, który jest usuwany z innej części twojego ciała i ponownie wprowadzany do penisa. Jak możesz sobie wyobrazić, to też nie jest tanie – i są  możliwe poważne komplikacje, na które też powinieneś uważać. Zabieg w Polsce kosztuje średnio od 4000 do 8000 PLN.

Czy potrzebujesz, aby twój penis był większy?
Chociaż twój penis może wydawać ci się mniejszy niż przeciętny, musisz być naprawdę pewien, że chcesz powiększyć swojego penisa przed poddaniem się którejkolwiek z tych procedur. W większości przypadków nie jest to warte wysiłku ani potencjalnego bólu, a także kosztów.

Zamiast tego warto pamiętać, że średni rozmiar penisa jest prawdopodobnie nieco mniejszy niż myślisz. Największe badanie wielkości penisa wykazało, że średnia długość wynosiła 13-14 cm (W Polsce średnia, to dokładnie 14,30 cm), a średni obwód ok. 11,5 cm. Jednak w innym badaniu zarówno kobiety, jak i mężczyźni uważali, że średnia długość była o prawie 1,5 cm dłuższa. Możliwe, że jesteś dla swojego przyjaciela jednak zbyt surowy.

Jeśli chcesz sprawdzić jaka jest średnia długość penisa w danym kraju, to dane dostępne są tutaj

A jeśli chcesz zrobić mu dobre zdjęcie to zapraszamy do naszego artykułu.

Co więcej, chociaż istnieje wiele dezinformacji na temat rozmiaru penisa, jedna rzecz jest prawdziwa: rozmiar liczy się mniej niż to, co z nim robisz. Według innego badania 85% kobiet było zadowolonych z długości penisa swojego partnera – o ile partner był wrażliwy na ich potrzeby.

Podsumowanie, czyli czy warto powiększyć penisa?

Istnieje wiele opcji dla mężczyzn, którzy chcą powiększyć swojego penisa. Nie są to jednak metody, które polecamy. Podczas gdy skuteczność tabletek i ćwiczeń na powiększenie penisa nie jest poparta żadnymi dowodami, operacja powiększania penisa, jest możliwa, ale jest też kosztowna i ryzykowna.

Najlepszą opcją jest znalezienie sposobu na zadowolenie ze swojej długości w obecnej postaci. Są szanse, że twoi partnerzy seksualni są już zadowoleni.

FAQ, czyli często zadawane pytania
1. Czy większy zawsze jest lepszy?
Nie, wcale. Podczas gdy kultura zachodnia skłania mężczyzn do myślenia, że im większy jest ich penis, tym lepsze będą twoje wyniki w łóżku, prawda jest taka, że rozmiar ma niewiele wspólnego z obopólną satysfakcją seksualną. Zamiast martwić się o rozmiar, powinniśmy skupić się na komunikacji z naszymi partnerami seksualnymi, aby osiągnąć przyjemność.

2. Czy można powiększyć penisa?
Tak, możliwe jest zwiększenie rozmiaru penisa. Należy jednak pamiętać, że prawie żadna z rzekomych opcji rozszerzenia nie działa. Jedyną sprawdzoną metodą na powiększenie penisa jest operacja powiększenia penisa, ale jest ona droga, bolesna i ryzykowna.

3. Czy tabletki, kremy i plastry na powiększenie penisa działają?
Nie, żadna z pigułek, kremów czy ćwiczeń rzekomo powiększających penisa nie działa. Jedyną naukowo udowodnioną metodą na powiększenie penisa jest operacja.

4. Ile kosztuje operacja powiększenia penisa i jakie jest ryzyko?
Operacja powiększenia penisa jest kosztowna, kosztuje około co najmniej kilka tysięcy złotych, a opcje chirurgii plastycznej/wszczepu tłuszczu niosą ze sobą poważne ryzyko, o którym należy dokładnie poczytać przed rozważeniem.

Ważne!

Chociaż zapewniliśmy, że wszystko, co przeczytasz, zostało sprawdzone i zatwierdzone medycznie, przedstawione tutaj informacje nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie należy polegać na konkretnych poradach medycznych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Źródła: Manual, Men’s Health, WebMed

Pornhub Raport 2022: Co oglądają Polacy, gdy nikt nie patrzy?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.