Czy dzień na plaży może być eko?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

Lato w pełni i nie ma lepszego sposobu na relaks niż dzień na plaży! Jak sprawić, aby małym kosztem był on również dobry dla środowiska?

Niezależnie od tego, czy mieszkasz blisko wybrzeża, nad jeziorem, czy planujesz tropikalne wakacje, spędzanie czasu na plaży z bliskimi i dobra atmosfera sprawiają, że ten sezon może być udany. Oczywiście dbanie o nasze plaże i pozostawianie ich czystszych niż te, które zastaliśmy, jest równie ważne, jak dobra zabawa.

Zrównoważone plażowanie
Foto: Adobe Stock

Jeśli mamy cieszyć się piękną scenerią, piaskiem i falami, które mają do zaoferowania plaże, to naszym obowiązkiem jest traktowanie natury z życzliwością, prawda? Dlatego możesz rozważyć spędzenie tego lata w zrównoważony sposób. Pozbądź się plastikowych, zaangażuj się w zbieranie śmieci, które mijasz na plaży. Zapakuj zdrowy lunch do ekologicznych pojemników, zamiast jeść w pobliskich budkach gastronomicznych.

Istnieje wiele sposobów, aby dobrze zorganizować zrównoważony dzień na plaży. Poniżej przedstawiamy kilka niezawodnych wskazówek dotyczące zrównoważonego i ekologicznego dnia na plaży.

Przynieś własne akcesoria i gry plażowe

Nie ma dobrego dnia na plaży bez gier i akcesoriów do zabawy! Na plażowe dni z grupą przyjaciół lub z rodziną, przyniesienie wcześniej wspomnianych rzeczy jest pierwszym krokiem do niezapomnianego i przyjemnego dnia na plaży. Wybierz akcesoria lub gry, których możesz używać wielokrotnie, aby nie wytwarzać więcej odpadów niż to konieczne. Możesz zabrać ze sobą nadmuchiwane materace i koła, aby wylegiwać się na falach lub wygodnie usiąść na piasku.

„Hot Dog” – cenne wskazówki podczas wakacji z pieskiem

Oczywiście zawsze dobrze jest mieć pod ręką piłkę nożną lub frisbee. A może przyniesiesz łopaty i wiadra do budowania z dziećmi zamków z piasku. Chociaż z doświadczenia wiemy, że budowanie piaskowych zamków pochłania również dorosłych. Nie bój się wykazać kreatywnością i przywieźć własnych „zabawek” na plażę!

Zabieraj ze sobą butelkę na wodę wielokrotnego użytku

Takie rozwiązanie sprawi, że nasze plaże będą mogły być wolne od plastiku. Pomaga to ograniczyć ilość odpadów i śmieci, które dostają się do oceanu i negatywnie wpływają na życie morskie i czystość wody. Utrzymanie nawodnienia jest niezbędne podczas dnia na plaży, zwłaszcza w upalne, letnie dni na słońcu. Zacznij więc ograniczać plastik przynoszony na plażę, zastępując plastikowe butelki na wodę butelkami wielokrotnego użytku (ostatnio bardzo popularne zrobiły się butelki z filtrami). To łatwy, ale efektowny sposób na stworzenie bardziej ekologicznego pobytu na plaży.

W jaki sposób dokonywać wyboru amunicji?

Zapakuj swoje przekąski w opakowania bez plastiku

Oprócz wielorazowych butelek na wodę dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą wielorazowych kubków, talerzy, sztućców i innych artykułów piknikowych, których możesz potrzebować. Swoje posiłki możesz zapakować do wielorazowych pojemników z przykrywkami, papierowych toreb lub innych ekologicznych opakowań. Jeśli organizujesz imprezę na plaży i potrzebujesz jednorazowych naczyń i kubków, wybierz te ekologiczne z możliwością kompostowania. Zamiana opakowania na lunch i przyniesienie własnego jedzenia to doskonały sposób, aby cieszyć się zrównoważonym dniem na plaży. Dodatkowe punkty, jeśli Twój posiłek jest wegański!

Zrównoważony dzień na plaży
Foto: Adobe Stock

Zrób 20-minutowe sprzątanie plaży

Czy jest lepszy sposób na zadbanie o środowisko i własny komfort jak zaimprowizowane sprzątanie plaży? Ogarnij ze śmieci plażę, sprzątając obszar wokół swojego „obozu”. Pomoże to nie tylko w utrzymaniu czystości najpiękniejszych plaż na świecie, ale także poczujesz się wspaniale, wiedząc, że przyczyniłeś się do zmiany. Nie musisz też spędzać całego dnia na sprzątaniu plaży. Wszystko, czego potrzebujesz, to około 20 minut, aby zmienić świat.

Sprzątanie plaży może być świetną zabawą dla rodziny i jest idealnym zakończeniem już fantastycznego dnia zabawy na słońcu. Zabierz z domu torbę na śmieci albo wykorzystaj zabrane ze sobą opakowania, aby móc zbierać śmieci z plaży lub wracając z niej. Kiedy inni plażowicze zobaczą, co planujesz, są szanse, że również powtórzą twoje działania! To właśnie udany, zrównoważony dzień na plaży.

Ogólnie rzecz biorąc, dbanie o nasze plaże (i ogólnie o przyrodę!) jest naszym obowiązkiem, o którym wszyscy powinniśmy pamiętać. Tak więc następnym razem, gdy pójdziesz na plażę, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. W ten sposób stworzysz zrównoważony dla środowiska pobyt na plaży. Od przyniesienia domowego jedzenia, przez korzystanie z zastawy wielokrotnego użytku, po sprzątanie śmieci, te małe, ale znaczące działania mogą na dłuższą metę zrobić dużą różnicę. Teraz spakuj okulary przeciwsłoneczne i krem ​​do opalania i ruszaj w drogę! Nadszedł czas, aby cieszyć się dniem na plaży z przyjaciółmi i rodziną.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.