Czy białe zęby sprawiają, że jesteś bardziej atrakcyjny?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Czy białe zęby dodają nam atrakcyjności? To częste pytanie, na które postaramy się dzisiaj odpowiedzieć!

Wiele osób uważa, że ​​posiadanie białych zębów sprawi, że będą wyglądać bardziej atrakcyjnie. Ale co z mężczyznami z białymi zębami? Czy mają przewagę nad mężczyznami z żółtymi zębami? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, musisz czytać dalej!

Mężczyzna z białymi zębami

Przepis na białe zęby

Jeśli chcesz mieć białe zęby, to wybielanie zębów lub używanie elektrycznej szczoteczki do zębów jest dla Ciebie. Białe zęby są zawsze atrakcyjne i można to łatwo osiągnąć, jeśli wiesz, co robić. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by Twoje zęby stały się bielsze:

  • Regularne szczotkowanie zębów wybielającą pastą do zębów
  • Ograniczenie spożycia kawy, herbaty i czerwonego wina
  • Trzymanie się z dala od produktów nikotynowych
  • Użyj zestawu domowego lub co jakiś czas odwiedzaj dentystę, aby profesjonalnie je wybielić

Wszystkie te rzeczy pomogą utrzymać biel zębów. Należy również pamiętać, że chociaż wiele czynników decyduje o tym, czy dana osoba jest atrakcyjna, posiadanie białych zębów niekoniecznie jest jednym z nich – więc nie martw się o to zbytnio.

Czy kobiety lubią mężczyzn z białymi zębami?

To pytanie, które od lat wprawia mężczyzn w zakłopotanie, ale naukowcy z New York University próbowali odpowiedzieć na nie raz na zawsze: czy kobiety uważają mężczyzn z białymi zębami za bardziej atrakcyjnych, niż tych z żółtymi lub przebarwionymi zębami? Krótka odpowiedź brzmi: tak. 

Nawet gdy badacze skontrolowali inne czynniki, takie jak wiek i kształt twarzy, odkryli, że białe zęby były powszechnie uważane za bardziej atrakcyjne. Więc co to dla ciebie oznacza? Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na randkę (lub przynajmniej zrobić wrażenie), poproś dentystę o wybielanie— na dłuższą metę będzie to tego warte. Nie zapominajmy jednak o tradycyjnej pielęgnacji jamu ustnej. najwet najdroższe wybielanie nie przetrwa długo jeżeli nie będziemy dbali o efekt.

Jakkolwiek głupio to brzmi, badania pokazują, że nieświeży oddech może sprawić, że ludzie będą postrzegać cię jako mniej atrakcyjnego. Wyobraź sobie, o ile bardziej szkodliwy byłby nieświeży oddech i poplamione zęby!  

Mężczyzna szczotkujący zęby

Jak szczotkować zęby? 

Utrzymanie czystych i zdrowych zębów jest prawdopodobnie jednym z Twoich najważniejszych priorytetów dentystycznych, ale czy dobrze je myjesz? Większość ekspertów zaleca szczotkowanie przez dwie minuty dwa razy dziennie. Może być trudno zorientować się, jak długo szorujesz swoje perłowo białe zęby bez widocznego zegara. 

Mężczyzna Flossing

Prawidłowe szczotkowanie zębów trwa co najmniej 2 minuty – tak, 120 sekund! Większość osób dorosłych myje zęby dużo krócej. Aby przekonać się, jaka powinna być odpowiednia długość szczotkowania, przed jego rozpoczęciem włącz stoper. Prawidłowe czyszczenie zębów polega na wykonywaniu krótkich, łagodnych pociągnięć szczoteczką, przy szczególnym uwzględnieniu linii dziąseł, trudno dostępnych zębów tylnych oraz miejsc wokół plomb, koron i innych uzupełnień. Należy skupić się na dokładnym szczotkowaniu wszystkich partii zębów według następującego schematu:

  • Czyszczenie zewnętrznych powierzchni zębów górnych, a następnie dolnych
  • Czyszczenie wewnętrznych powierzchni zębów górnych, a następnie dolnych
  • Czyszczenie powierzchni żujących
  • W celu odświeżenia oddechu, należy również pamiętać o oczyszczeniu języka

Źródło: Colgate

Jak smakuje nasienie? Czy ananasowa teoria to prawda?

Sposoby na poprawę higieny jamy ustnej 

Niezbędne jest nitkowanie i szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki o miękkim włosiu, która jest przeznaczona dla osób z wrażliwymi dziąsłami lub uczących się prawidłowego mycia zębów szczoteczką elektryczną. Miękka szczoteczka do zębów pomoże zmniejszyć uszkodzenia dziąseł i szkliwa, jednocześnie czyszcząc zęby. 

Po szczotkowaniu użyj płynu do płukania jamy ustnej, aby usunąć wszelkie pozostałe bakterie. Należy pamiętać, że płyn do płukania jamy ustnej może zawierać alkohol. Wysusza usta i może prowadzić do jeszcze większego nieświeżego oddechu. Porozmawiaj ze swoim dentystą o tym, co jest dla Ciebie najlepsze, ale pamiętaj, aby przez cały dzień nawadniać się wodą. 

Żuj gumę bez cukru po zjedzeniu słodkich pokarmów, które mogą zaostrzyć nieświeży oddech.

Wnioski

Podsumowując, większości kobiet trudno jest wyodrębnić znaczenie białych zębów, gdy istnieje wiele innych aspektów, które składają się na atrakcyjność faceta. Więc jeśli nie chcesz, aby Twoje zęby były trochę bardziej wypucowane, nie kupuj jeszcze pasków wybielających, chyba że jako inwestycję w przyszłą higienę jamy ustnej! W większości przypadków lepiej jest unikać produktów wybielających, aby zachować zdrowe i atrakcyjne zęby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.