ASMR? Co to jest i dlaczego podbija Internet, w tym serwis Pornhub

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Autonomous Sensory Meridian Response lub częściej określana jako ASMR jest definiowana przez Wikipedię jako „zjawisko percepcyjne charakteryzujące się wyraźnym, przyjemnym uczuciem mrowienia w głowie, skórze głowy, plecach lub obwodowych obszarach ciała w odpowiedzi na wzrokowe, słuchowe, bodźce dotykowe, węchowe lub poznawcze”.

Innymi słowy, wystawienie na pewne bodźce, takie jak odgłos szeptu lub obserwowanie, jak ktoś szczotkuje włosy, wywołuje błogie, niemal transowe uczucie.

ASMR to nie tylko internetowy fenomen, popularny w mediach społecznościowych ostatnich kilku lat, ale realny sposób na wyciszenie się, uspokojenie, a nawet na walkę z bezsennością. Niektóre doniesienia wspominają, że zjawisko to pomaga także w nauce języków obcych.

Czemu ASMR jest taki popularny?

Wiele z tych wyzwalaczy ma charakter wizualny lub słuchowy, dlatego Pornhub udostępnia treści wideo, które mają wywołać u widzów „orgazm mózgu”. Od 2015 r. liczba wyszukiwań ASMR w serwisie Pornhub stale rośnie, być może po części ze względu na znaczną uwagę różnego rodzaju mediów, jaką zjawisko to wzbudziło w tym samym okresie. ASMR jest niezwykle popularne w formacie codziennych live’ów na Tik Toku, You Tube, Facebooku.

W porównaniu z poprzednimi latami wyszukiwania ASMR wzrosły o ponad 200% zarówno w 2016, jak i 2017 r. W 2018 r. liczba wyszukiwań wzrosła o 174%, a następnie o 92% w 2019 r. i 76% w 2020 r.

Podaż podąża za popytem, ​​więc nie jest niespodzianką, że przesyłanie filmów związanych z ASMR odnotowało podobny wzrost od 2015 r., Przy czym największy wzrost przesyłania miał miejsce od końca 2018 r. do chwili obecnej.

Najpopularniejszym wyszukiwaniem zawierającym ASMR jest „asmr joi”, co oznacza „instrukcje walenia”, samo w sobie popularny gatunek na Pornhub. Inne wyszukiwania obejmują „odgrywanie ról asmr”, „erotyczne asmr”, „jęki asmr” i „brudne rozmowy asmr”.

Aby zobaczyć, jakie gatunki mogą spodobać się fanom ASMR, statystycy serwisu sprawdzili, jakie inne wyszukiwania były najpopularniejsze podczas tych samych sesji odwiedzin.

„Joi” znajduje się na szczycie listy wyszukiwań przeprowadzonych przed lub po ASMR, a następnie „hentai”, „japoński”, „lesbijka” i „pov”. Widzimy również wyszukiwania związane z dźwiękami, takimi jak „brudna rozmowa”, „jęczenie” i „dźwięk erotyczny”.

Mężczyźni są proporcjonalnie o 27% bardziej skłonni do wyszukiwania filmów związanych z ASMR w porównaniu z kobietami. Odwiedzający Pornhub w wieku od 18 do 24 lat są o 113% bardziej skłonni do wyszukiwania ASMR w porównaniu z innymi grupami wiekowymi, przy czym osoby powyżej 35. roku życia znacznie rzadziej wyszukują ASMR.

Na całym świecie użytkownicy z Finlandii są proporcjonalnie najbardziej skłonni do wyszukiwania ASMR o +247%. Hongkong jest bardziej skłonny do wyszukiwania o +201%, następnie o +99% w Urugwaju, +97% w Szwecji, +92% w Norwegii i +84% w Islandii.

Co Polacy oglądają na Pornhubie?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.