Co powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów?

Ten poradnik przeczytasz w dwie minuty

Z tego artykułu dowiesz się, co powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów:

  • Dlaczego transplantacja włosów jest tak popularna wśród mężczyzn?
  • Jakie mamy metody leczenia?
  • Wskazania do wykonania transplantacji/przeszczepu włosów
  • Dlaczego wizyta u specjalisty jest istotna dla późniejszych kroków?
  • Jakie są przeciwskazania do transplantacji/przeszczepu włosów?
  • Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki przeszczepu włosów?
  • Czym jest metoda FUE?
  • Jak wygląda zabieg transplantacji włosów u mężczyzn?
  • Jak długo trzeba czekać na efekty po przeszczepie włosów?

To co chcesz mieć na głowie zależy od Ciebie i my to bardzo szanujemy. Nie od dziś wiadomo, że łysi faceci to powszechnie znani bożyszcza seksu, siły i kilku innych atrybutów. My sami, jeśli mielibyśmy zaufać komuś, kto ratowałby ten świat przed zagładą, to postawilibyśmy na łysego.

Nie zmienia to faktu, że utrata włosów martwi i frustruje wielu mężczyzn. Pewno dlatego, że bujna czupryna dodaje pewności siebie, jest atrybutem zdrowia i witalności, a często także atrakcyjności w oczach własnych i otoczenia zarówno w ocenie kobiet, jak i mężczyzn. Co zatem jeszcze powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów?

Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji męskich włosów

Nic dziwnego, że jej uzyskanie, często staje się ważnym celem dla wielu pacjentów. To z kolei powoduje, że w klinikach na całym świecie wykonuje się ponad 700 tys. zabiegów chirurgicznej i niechirurgicznej rekonstrukcji owłosienia rocznie. W Polsce mamy dostęp do najwyższej klasy specjalistów, którzy w bezpieczny i profesjonalny sposób są w stanie odbudować nasze włosy.

Co należy sprawdzić zanim rozpoczniemy poszukiwania eksperta, który zajmie się naszymi włosami lub wykona ich przeszczep?

W klinikach medycyny estetycznej mamy do dyspozycji trzy główne metody leczenia:

  • miejscowe;
  • ogólnoustrojowe;
  • zabiegi.

Przeszczep włosów jest najskuteczniejszą ze wszystkich metod dostępnych na rynku, ponieważ jego skuteczność pozostaje na poziomie 97%. W praktyce oznacza to, że 97% przeszczepionych włosów „zostaje” z pacjentem do końca życia.

Wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów są:

  • naturalnie rzadkie włosy,
  • utrata włosów na skutek chorób i stosowania leków,
  • utrata włosów na skutek niedoborów,
  • wypadanie włosów po narażeniu na duży stres,
  • łysienie związane z wiekiem.

Z kliniką OT.CO, z którą mieliśmy okazję rozmawiać –  zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do przeszczepu przeprowadza się szereg badań, mających na celu ustalenie przyczyny wypadania włosów. Wszystko dlatego, że często leczenie przed-zabiegowe wzmacnia późniejsze efekty przeszczepu.

Wizyta u specjalisty to pierwszy krok, który ma na celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego poprzedzonego badaniami, aby określić stopień zmian, postawienie diagnozy, a ostatecznie wdrożenie leczenia, a także nauczenie pacjenta właściwej pielęgnację skóry głowy i włosów.

Podstawowym badaniem diagnostycznym jest dermatoskopia skóry głowy, nazywana również trichoskopią, która ma na celu między innymi diagnozę i rozpoznanie rodzaju  zmian skórnych. Badanie to wykonuje się dermatoskopem albo wideodermatoskopem – są to wysokiej klasy urządzenia,  które między innymi pozwalają w 10, 20, a nawet 70-krotnym przybliżeniu przyjrzeć się skórze głowy oraz włosom – tłumaczy Katarzyna Osipowicz lekarz medycyny estetycznej, założycielka i właścicielka Kliniki OT.CO. – W każdym przypadku oferujemy profesjonalne wsparcie dostosowane do indywidualnej sytuacji pacjenta – dodaje.

Jeśli okaże się, że przeszczep włosów jest naszym jedynym sposobem na bujne włosy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są pewne przeciwskazania, które mogą stanąć na drodze do celu jakim są, zdrowe, piękne i gęste włosy uzyskane za pomocą przeszczepu włosów.

Na liście przeciwskazań do transplantacji włosów są z pewnością:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • problemy z nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym,
  • choroby zapalne skóry,
  • łysienie plackowate,
  • zaburzenia w krzepnięciu krwi,
  • uczulenie na środki znieczulające,
  • aktywne choroby nowotworowe.

Do zabiegu przeszczepu włosów zawsze kwalifikuje lekarz zajmujący się chirurgią odtwórczą włosów, który współpracuje z lekarzami z dziedziny endokrynologii, dermatologii oraz ginekologii. I tak np. w Klinice OT.CO pacjenci otrzymują kompleksową diagnostykę, opiekę i leczenie w jednym miejscu. Takie holistyczne podejście gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dlatego warto rozważyć czy kuszący niższą ceną zabieg w Turcji jest faktycznie dobrym rozwiązaniem.

„Ta pozorna oszczędność może nieść duże ryzyko. Tylko godny zaufania ośrodek i odpowiednio wykwalifikowany personel gwarantują efekty zgodne z oczekiwaniami oraz ewentualną rękojmię – zapewnia Piotr Turkowski, lekarz medycyny estetycznej, założyciel i właściciel Kliniki OT.CO, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także prestiżowych międzynarodowych ISAPS i ISHRS.

Z uwagi na inwazyjność i stopień skomplikowania zabiegu należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak bezpieczeństwo, kwalifikacje i uprawnienia osoby wykonującej zabieg, a także możliwie szybki kontakt ze specjalistą w razie wystąpienia powikłań, które mogą pojawić się kilka, a nawet kilkanaście dni po przeszczepie. Tak złożona procedura medyczna powinna być wykonana zgodnie z najwyższymi standardami, w miejscu posiadającym wszelkie konieczne certyfikaty i rekomendacje, w kraju należącym do Unii Europejskiej. To bardzo ważne w przypadku ewentualnej konieczności dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Cieszące się obecnie niezwykłą popularnością przeszczepy włosów w Turcji, pomimo swej atrakcyjnej ceny, takich gwarancji nie dają. Warto pamiętać, że w około 10 tys. miejsc w Stambule przeszczepy włosów wykonują osoby bez uprawnień. Dlatego tak kluczowe jest sprawdzenie miejsca, do którego się udajemy.

Golenie na mokro, czy na sucho – które lepsze?

Co powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów i metodzie FUE

Metoda FUE pozwala przeprowadzić zabieg bez szwów i blizn, podczas kilkugodzinnego pobytu pacjenta w szpitalu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć widocznej blizny w miejscu pobrania mieszków. W dobrych klinikach trakcie samego zabiegu nad bezpieczeństwem pacjenta oraz prawidłowością przebiegu zabiegu, oprócz lekarza wykonującego zabieg, czuwa także anestezjolog, pielęgniarki oraz wykwalifikowana asysta, co razem daje nawet do 10 osób ekspertów. Przeczep włosów jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu i może go odbyć w komfortowych warunkach. Priorytetem lekarza powinno być odwzorowanie linii włosów oraz odpowiednie nadanie kierunku wzrostu włosów, zgodnie z naturalną fryzurą.

Jak długo trzeba będzie czekać na efekty przeszczepu włosów?

Na efekty przeszczepu trzeba poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Osiągnięcie pożądanej bujności czupryny zajmuje kilka miesięcy, a nawet rok, ponieważ nowe włosy muszą rozpocząć swój cykl życia w nowym miejscu. Jeśli chodzi o dalsze kroki po zabiegu, to każdy pacjent wychodzi ze szczegółową instrukcją postępowania po zabiegu wraz z polecaną suplementacją, listą kosmetyków oraz instrukcją jak dbać o higienę skóry głowy po przeszczepie. U mężczyzn rezultaty widoczne są znacznie szybciej niż u kobiet ze względu na różnice w docelowej długości, jednak różnice „przed” i „po” bywają naprawdę spektakularne. Tak odbudowane włosy z pewnością dodają nam pewności siebie i poprawiają komfort życia.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką OT.CO. Po jeszcze więcej informacji na temat trychologii oraz przeszczepu włosów zapraszamy na stronę:

https://klinikaotco.pl/oferta/trycholog-warszawa/

https://klinikaotco.pl/dzial/diagnostyka-i-terapia-lysienia/transplantacja-wlosow/

Do czego pasują kapelusze męskie i jak je nosić

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.