Chińska młodzież może grać w gry wideo maksymalnie 3h tygodniowo!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

1

Chiny zabroniły osobom poniżej 18 roku życia grania w gry wideo więcej niż trzy godziny tygodniowo. Ta rygorystyczna interwencja społeczna, która według rządu jest potrzebna, aby wyciągnąć wtyczkę z rosnącego uzależnienia od tego, co kiedyś określano jako „ duchowe opium”.

Nowe zasady, opublikowane w poniedziałek, są częścią poważnej zmiany Pekinu. Ma to na celu wzmocnienie kontroli nad swoim społeczeństwem i kluczowymi sektorami gospodarki, w tym technologią, edukacją, po latach niekontrolowanego wzrostu.

China limits children to no more than 3 hours of video games a week - National | Globalnews.ca

Ograniczenia, które dotyczą wszelkich urządzeń, w tym telefonów, są ciosem dla globalnej branży gier, która obsługuje dziesiątki milionów młodych graczy na najbardziej lukratywnym rynku na świecie.

Według państwowej agencji prasowej Chińskiej Republiki Ludowej Xinhua osoby poniżej 18 roku życia muszą ograniczyć się do grania przez godzinę dziennie – od 20:00 do 21:00.  To nie koniec, grać mogą tylko w piątki, soboty i niedziele. Mogą też grać przez godzinę, w tym samym czasie, w dni wolne od pracy.

China Now Limiting Video Game Play To Just Three Hours A Week For Minors

Firmy zajmujące się grami nie będą mogły świadczyć usług nieletnim w jakiejkolwiek formie poza wyznaczonymi godzinami. Muszą zapewnić, że wdrożyły systemy weryfikacji danych osobowych gracza powiedział organ, który nadzoruje rynek gier wideo w Chinach.

W tym miesiącu państwowe media określiły gry online jako „duchowe opium” i podały przykłąd gry „Honor of Kings” co spowodowało spadek cen akcji lidera gier Tencent i jego konkurentów.

China limits gaming time for under-18s to one hour a day on Fridays, Saturdays, Sundays and public holidays | South China Morning Post

Ponieważ Chiny wykluczają zewnętrzne firmy zajmujące się grami wideo, nowe przepisy wpłyną na wyłącznie na chińskie firmy, a głownie na Tencent, który jest największą na świecie firmą zajmującą się grami pod względem przychodów. Tencent jest również właścicielem chińskiej aplikacji WeChat i ma przyczółek na amerykańskim rynku gier, gdyż posiada większość udziałów w Riot Games, twórcy League of Legends oraz mniejszościowy udział w Epic Games, dzięki czemu Fortnite jest popularnym silnikiem do gier Unreal.

1 komentarz
  1. Adam mówi

    I bardzo dobrze! Koniec tego ogłupiania od młodego 🙂

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.