CANAL + Polska realizuje polską wersję kultowego THE OFFICE

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

3

Jeżeli kojarzycie THE OFFICE, jeden z najpopularniejszych seriali wszechczasów, to mamy dobre wieści! Właśnie ruszyły zdjęcia do jego polskiej wersji! W THE OFFICE PL wystąpią m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz. Twórcy sprawdzą, jak daleko sięga poczucie humoru Polaków i czy potrafią śmiać się z samych siebie.

 

Jak donosi CANAL+, stacja zdecydowała się na realizację polskiej wersji kultowego serialu, ponieważ na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią.

THE OFFCIE PL
CANAL+/ fot. Łukasz Bąk

W polskiej wersji THE OFFICE charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości. Jednak wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie.

W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo  nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach.”

mówi André Renaud, SVP Global Format Sales w BBC Studios ”

„Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji. Szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach.

THE OFFICE PL
CANAL+/ fot. Łukasz Bąk

Wyrównana gra faceci vs. kobiety

O wyjątkowości THE OFFICE PL świadczyć będzie również wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki. Świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu. Patrycja – w tej roli Vanessa Aleksander – to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich „rekinów biznesu”, która wkraczając w progi biura „Kropliczanki”, przełamuje stary ład.

„Dzięki temu rozwiązaniu będzie bardziej iskrzyć w tej całej układance. Główny bohater dostanie równoprawną przeciwniczkę, przed którą nagle będzie się musiał wykazywać większą czujnością. Wszystkie jego szalone pomysły będą musiały podlegać rewizji, bo obok jest bohaterka, która ma równie absurdalne pomysły. Teraz rozegra się walka, kto zdominuje i zawładnie tą biedną ekipą”
– opowiada o nowej postaci reżyser, Maciej Bochniak.

THE OFFICE PL
CANAL+/ fot. Łukasz Bąk

Kogo jeszcze zobaczymy w serialu?

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję THE OFFICE, tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.

 

THE OFFICE PL: Kiedy premiera?

Premiera serialu planowana jest jesienią w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online na canalplus.com.

 

 

Źródło: CANAL+

3 Komentarze
  1. jazz mówi

    jazz

  2. soothing relaxation mówi

    soothing relaxation

  3. binance referans kodu mówi

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.