Britney Spears przerywa milczenie

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

1

Amerykańska piosenkarka Britney Spears zwróciła się w środę do sądu wyższej instancji w Los Angeles o zakończenie stosowania wobec niej kurateli, której została poddana przed niemal 13 laty. Nadzór nad niemal wszystkimi aspektami jej życia sprawuje od tamtego czasu jej ojciec, Jamie Spears. Przed sądem podkreśliła, że czuje się przerażona i chciałaby odzyskać swoje życie.

 

W styczniu 2008 roku Britney Spears w związku z trudnościami psychicznymi i załamaniem nerwowym została sądownie ubezwłasnowolniona. Kuratelę nad nią przyznano jej ojcu Jamesowi oraz prawnikowi Andrew Walletowi. Ten drugi zrzekł się kurateli w marcu 2019 roku. Od tego czasu James Spears był jedynym oficjalnym zarządcą majątku piosenkarki. Otrzymał również prawo do wpływaniana decyzje związane z jej życiem prywatnym.

 

Szokująca prawda

39-letnia gwiazda muzyki pop Britney Spears w swoim ok 20-minutowym oświadczeniu telefonicznym powiedziała sędzi, że chciałaby zakończenia stosowanej wobec niej kurateli.

 Czuję, że wszyscy się przeciw mnie sprzymierzyli, czuję się zastraszana, ignorowana i sama. Męczy mnie samotność – czytała z kartki piosenkarka.

 

Zaznaczyła, że była wykorzystywana, że nie może spać, że jest przygnębiona i pozbawiona prywatności i płacze każdego dnia. Jak dodała, chce mieć kolejne dziecko. Jednak jest zmuszona do stosowania środków antykoncepcyjnych, terapii, zażywania lekarstw – w tym litu, wbrew własnej woli.

Mam w sobie wkładkę domaciczną, która nie pozwala mi zajść w ciążę. Chcę ją wyjąć i spróbować mieć kolejne dziecko. Ale mój ojciec i jego ekipa tego nie chcą. Ta kuratela oznacza dla mnie więcej złego niż dobrego – zaznacza Britney.

Krytykowała sposób, w jaki rodzina, w tym jej ojciec Jamie Spears, sprawuje nad nią kontrolę. Narzekała, że jej rodzina nic nie zrobiła, „żadnej cholernej rzeczy”, by jej pomóc.

Protesty – Free Britney

Britney Spears nigdy formalnie nie złożyła wniosku o wstrzymanie stosowanego środka. Zgodnie z warunkami musiałaby wykazać, że potrafi wziąć odpowiedzialność za swoje sprawy osobiste i finansowe. Ostatni raz piosenkarka rozmawiała z sędzią w maju 2019 roku – wówczas posiedzenie sądu było zamknięte dla publiczności, a zeznania Spears były utajnione.

Free Britney has been telling us about Britney Spears' treatment for years - newsbinding

 

Publiczne radio NPR przypomina, że fani gwiazdy kwestionują etyczność i legalność narzuconej jej i częściowo ją ubezwłasnowolniającej kurateli. Wszczęli w tym celu kampanię pod hasłem #FreeBritney. W tym czasie Spears wydawała platynowe albumy, występowała m.in. w telewizji i w Las Vegas. Nie miała kontroli nad finansami żadnego z tych projektów. Następne przesłuchanie sądowe w sprawie piosenkarki jest planowane na 14 lipca.

Britney Spears przegrała z ojcem w sądzie. Mężczyzna będzie kontrolować jej majątek | Ofeminin

 

Podczas rozprawy prawnik Britney Spears podnosił, że artystka „boi się” swojego ojca i nie będzie występować, dopóki sprawuje on nad nią nadzór. Prawnik Jamesa Spearsa przekonywał zaś, że jego klient zawsze działał w najlepszym interesie córki.

 

 

Źródło: PAP

1 komentarz
  1. autumn ambience mówi

    autumn ambience

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.