Bitcoin czy Ethereum – w co zainwestować?

3

Potencjał tej branży w przeciągu ostatnich lat cieszy się zainteresowaniem w oczach wielu inwestorów. W szczególności dlatego, że transakcje za pomocą krypto nie są obarczone tak dokładnym szlakiem podatkowym. W ostatnim czasie z perspektywy działaczy giełdowych i w przedsiębiorców instytucjonalnych brak bitcoina lub ETH uważane jest za poważny błąd. Dlaczego? W 2020 roku w jego drugiej połowie sektor ten doczekał się ogromnego wzrostu zainteresowania. W dużej mierze dotyczyło to Bitcoina, jednak na krótką metę, gdyż Ethereum zaskoczyło wielu jeszcze bardziej. W jaki sposób? Tego dowiesz się właśnie w dzisiejszym artykule!

Dlaczego kryptowaluty to obecnie temat numer jeden?

Z tego względu, że obecnie szacuje się nawet, że wspomniany obszary to prawdopodobnie najlepsza inwestycja w 2021 roku. Nie bez powodu, gdyż serca inwestorów podbija głownię crowdfunding ICO i wiele innych. Od lat Ethereum stanowi świetną podstawę pod wiele startupów. Jeśli nie posiadasz bowiem zbytniego kapitału na start, ale masz świetny pomysł na biznes, to możesz zdecydować się na stworzenie własnego tokena. Dzięki temu możesz pozyskać środki na start, a potencjalni inwestorzy otrzymują w zamian np. bonusy na Twoje przyszłe usługi. Najbardziej atrakcyjne bywają zniżki. Wyobraź sobie m.in. tokenizację OZE. Dostajesz niższe ceny na miesięczne koszty energii dokładając do tego swoją cegiełkę. Opłaca się? Jak najbardziej.

Bardzo szybki wzrost wartości ETH i BTC

Od marca ubiegłego roku Ethereum zyskało na wartości o ponad 1200%. Czy to dużo? Jeśli porównamy do tego, że zaczęło się głośno od BTC, który od tego samego momentu zyskał 700%. Odpowiedź nasuwa się sama. Wszystko to natomiast za sprawą pandemii koronawirusa, która zwróciła oczy wielu marek w stronę e-commerce. Nie bez powodu zresztą, gdyż cyfryzacja jest obecnie podstawą w przypadku prowadzenia dochodowych biznesów. Dodatkowo ERC-20 od Ethereum jest standardem, który pozwala postawić wiele systemów na blockchain. Według analityków to właśnie ETH ma największy potencjał na wzrosty. Jeśli masz więc niewykorzystane środki, to być może warto je zamrozić w ramach USDT i ETH? Nawet sceptycy obecnie są w tym temacie zgodni. Dane mówią same za siebie i wyglądają obiecująco.

Co prowadzi do wzrostu zainteresowania ETH i altcoinami?

Przede wszystkim stoją w one opozycji do Bitcoina, który cenowo jest niezwykle drogi. ETH i tokeny powstające na jego bazie wspierają rozwój nowoczesnych technologii. Warto tutaj podkreślić, że nie każdy token jest kryptowalutą. To coiny są jednostką wartości w ramach crypto, a coinem można nazwać dopiero token, który został wprowadzony na giełdę. Przed tym znajdują się one w zamkniętym obiegu wewnętrznym. Jeśli dana firma zdecydowała się na tokenizację, to wykpując dostępne w jej ramach tokeny nadają się do wymiany za produkty i usługi jedynie w ramach tej marki. Dodatkowo bardzo często już samo posiadanie tokenów uprawnia ich posiadacza do zniżki przy zapłacie nawet zwykłymi pieniędzmi za dany element w ofercie.

3 Komentarze
 1. jazz instrumental mówi

  jazz instrumental

 2. free porn mówi

  Ahaa, itts nicfe dialoguye regarding thgis piece
  oof writinbg aat thiis place aat this website, I have read
  all that, sso noww mee also ommenting here.

 3. bossa mówi

  bossa

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.