Biała koszula – z czym łączyć i jak nosić?

Artykuł sponsorowany

1

Patrząc na mężczyzn można dojść do wniosku, że biała koszula uchodzi za jedną z najczęściej ubieranych. Jest to element garderoby, który w swojej szafie powinien posiadać każdy mężczyzna. Koszula biała oraz pasujące do niej dodatki mogą uczynić z mężczyzny wspaniałego, przystojnego faceta, który doskonale wie, czego chce od życia i jakimi drogami może to zdobyć.

Biała koszula i kołnierzyk włoski – czym jest?

Biała koszula to niezaprzeczalny hit dla każdego mężczyzny. Jednak charakterystycznym jej elementem jest kołnierz. Kołnierzyk włoski w przypadku męskiej koszuli cechuje się tym, iż posiada szeroko rozstawione wyłogi. Zdarza się, że czasami kąt pomiędzy nimi wynosi nawet więcej niż 180 stopni. Wyłogi, czyli końce kołnierzyka, w przypadku kołnierzyka włoskiego nie muszą być bardzo długie – najczęściej ledwie zostają zakryte klapami marynarki.

Włoski kołnierzyk to bardzo często wybierany i bardzo lubiany typ kołnierza. Często określany jest jako najpopularniejsza cecha mody męskiej. Można go zauważyć w przypadku koszul noszonych przez biznesmenów, pasjonatów mody męskiej, jak i innych przedstawicieli tej płci. Typ kołnierza cutaway rozpowszechniony został przez angielskich monarchów, w tym przez Jerzego VI Windsora.

Kołnierz włoski – czy pasuje do niego krawat?

Często mężczyźni i styliści zastanawiają się, czy kołnierzyk włoski przyjmie krawat. Oczywiście – najlepiej pasują do niego krawaty we wzory. Charakterystycznie rozstawione wyłogi kołnierza są wręcz swego rodzaju zachętą, by umiejscowić pomiędzy coś długiego, coś, co świetnie będzie komponowało się z kołnierzykiem włoskim. Krawat z mięsistej tkaniny to strzał w dziesiątkę, a jeśli będzie on koloru zielonego we wzór, to z pewnością taki mężczyzna będzie w stanie przyciągnąć niejedno damskie spojrzenie.

Jakie dodatki pasują do kołnierzyka włoskiego?

Mężczyźni dobierając dodatki myślą, co dobrze będzie pasowało do włoskiego kołnierzyka. Z pewnością chodzi tutaj nie tylko o marynarkę czy spodnie, ale również o buty. Bermudy męskie to w wielu przypadkach strzał w dziesiątkę. Kołnierzyk włoski jest elegancki, bardzo często można go spotkać w męskich koszulach, a w modzie męskiej jest niezaprzeczalnym hitem.

Inny ciekawy typ kołnierzyka, to klubowy, kołnierz klasyczny, czyli kent, kołnierz typu button down, stójka czy kołnierz łamany. Każdy facet może wybrać dla siebie odpowiedni kołnierz, w zależności od tego, co mu się podoba oraz jaki rodzaj do niego najbardziej pasuje. Najważniejsze, by mężczyzna czuł się w naszym stroju dobrze i pewnie.

1 komentarz
  1. Log in mówi

    Cool. I spent a long time looking for relevant content and found that your article gave me new ideas, which is very helpful for my research. I think my thesis can be completed more smoothly. Thank you.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.