adidas Originals: Trzy Ikony, Jedna Niezwykła Historia

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Od chwili swojego debiutu ponad 50 lat temu, trefoil stał się ikoną w świecie mody i kultury, przemierzając długą drogę od sportowców po pionierów popkultury. W tegorocznej kampanii adidas Originals ogłosił nadejście nowej ery, chcąc podziękować wszystkim, którzy przez lata wybierali produkty z kultową koniczyną.

Marka robi to poprzez wyjątkowe hasło, które stanie się motywem przewodnim adidas Originals na 2023 rok: „We Gave the World an Original. You Gave Us a Thousand Back.”

Trzy ikony adidas Originals

Od sportu po skateboarding, muzykę i modę, adidas Originals zawsze wytrzymywał próbę czasu. Celebrując tę niekończącą się opowieść, trefoil powraca w nowym rozdziale. Składa się on m.in. z trzech filmów i selekcji ułożonych w tryptyki zdjęć. Koncentruje się on na trzech ponadczasowych „postaciach” z historycznego archiwum Trzech Pasków – Superstar, Gazelle i Sambie. Każdy film i zestaw fotografii ukazuje inną sylwetkę, a opowieść o historii trefoila przeplata się ze sposobami, w jakie te trzy kultowe, zrodzone ze sportu modele zostały przyjęte, zreinterpretowane i wchłonięte przez kulturę.

G-SHOCK DW H5600 – Klasyczne wzornictwo i innowacyjne funkcje

Superstary – od boiska do popkultury

W pierwszym filmie z serii, słynny reżyser i założyciel studia produkcyjnego LoveSong, Daniel Wolfe, stworzył kreatywną opowieść o modelu Superstar. Reżyser został też mentorem dla pozostałych wschodzących twórców odpowiedzialnych za filmowe produkcje z serii. Stworzone z myślą o koszykówce, ale zaadoptowane przez Hip Hop, klasyczne skórzane Superstar zmieniły zasady gry w chwili, w której opuściły boisko. Ich wysokiej jakości wykonanie i ponadczasowa sylwetka sprawiły, że są wszechobecną ikoną. Film Wolfe’a przedstawia podróż Superstarów od ikony boiska do symbolu kultury, ujmując też opowieść o słynnej grupie hip-hopowej RUN DMC, która wstrząsnęła światem nosząc buty z charakterystycznym czubkiem w kształcie muszli.

Gazelle – z Treningów na Skateparki

Kolejny film poświęcono modelowi Gazelle, który zaczął swoją podróż jako model treningowy i przebył drogę z podiów do skateparków na całym świecie. Jego klasyczna zamszowa cholewka i gumowa podeszwa stały się symbolem tych, którzy są gotowi obrać nową ścieżkę w pogoni za innowacjami. Filmowiec-samouk, Will Dohrn, opowiada historię kultowej sylwetki przez pryzmat młodego bohatera, który przenosi się przez epoki – ubrany w archiwalną odzież adidas, zgodnie z osią czasu – spotykając po drodze duet pro-skaterów Mike’a Arnolda i Milesa Silvasa.

Pierwszych na stronach gazet model piłkarski

Dopełnieniem tego trio jest model Samba, który po raz pierwszy pojawił się na pierwszych stronach gazet jako model piłkarski. Niskoprofilowa sylwetka i gumowa podeszwa modelu Samba stały się synonimem obalania trendów na całym świecie. Znana artystka wizualna, Justyna Obasi, uchwyciła mityczną opowieść o podróżach Samby w czasie i przestrzeni, zaczynając od pokazania modelu na stopach młodych piłkarzy i kończąc na kulturowych scenach, których Samba była częścią.

Każdemu filmowi towarzyszy zestaw zdjęć tryptykowych autorstwa Chadwicka Tylera. Niektóre z  nich przedstawiają partnerów, współpracowników i przyjaciół marki, którzy pomogli opowiedzieć historię treofil na całym świecie.
Trzy paski. Trzy unikatowe ikony. Trzy filmy. Tysiąc Originals. Najnowsza kampania marki adidas Originals to zbiór ponadczasowych historii, opowiedzianych na nowo z myślą o przyszłości.

 

Źródło: materiały prasowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.