7 złych nawyków, które nie pozwalają ludziom się wzbogacić

Ten artykuł przeczytasz w 3 min

14

Co odróżnia bogatych od biednych?

To nie przez losowy przypadek, znajdujemy się w miejscu, w którym jesteśmy.
Bogaci i odnoszący sukcesy mężczyźni rozwinęli z czasem pewne nawyki…

… Nawyki, które wykorzystują do generowania dochodu i pozostania bogatymi.

Ludzie pozostający w niej najlepszej sytuacji finansowej, obwiniają wszystkich oprócz siebie. W dzisiejszym artykule podzielimy się z wami nawykami, których nie warto powielać.

 

Złe nawyki, których należy unikać:

# 1 poddawanie się wewnętrznemu dziecku

break the bad habit of giving in to your inner child

Nigdy się nie dorobisz, jeśli nie opanujesz sztuki opóźnionej gratyfikacji i oprzesz się chęci złapania tego, co jest tuż przed tobą. Kupowanie „niedrogich luksusowych” rzeczy w dniu wypłaty każdego miesiąca ostatecznie przeszkodzi w realizacji rzeczy, które naprawdę chcesz, np. takich jak kupno domu, w którym możesz się osiedlić.

Eksperyment z piankami marshmallow w Stanford w 1972 roku testował dzieci, oferując im natychmiast mały poczęstunek lub dwa smakołyki, jeśli czekały. Badacz wyszedł z pokoju i wrócił 15 minut później, nagradzając dzieci, które w międzyczasie nie zjadły pianki. Dalsze badania wykazały, że dzieci, które czekały dłużej, miały lepsze wyniki życiowe mierzone wynikami testu SAT, poziomem wykształcenia, wskaźnikiem masy ciała i innymi.

W każdym z nas jest instynkt, który chce chwycić wszystko, co jest tuż przed nami. W końcu jaskiniowiec, który podał jedzenie, zranił głodnego, martwego jaskiniowca. Świat mógł ruszyć naprzód, ale wciąż mamy tę potrzebę, to tylko kwestia walki z tym nawykiem.

# 2 Dajesz się złapać w pułapkę podczas wyprzedaży

black friday sales are a poor habit

Jakkolwiek kuszące może to być, zniżka nie jest tak naprawdę zniżką, jeśli nie będziesz nosić kupionych ubrań. Unikaj „mentalności okazjonalnej”. Bogaci ludzie oszczędzają pieniądze, planują z wyprzedzeniem i kupują dokładnie to, czego chcą i potrzebują z chirurgiczną precyzją.

Podziel cenę ubrania przez liczbę razy, kiedy myślisz, że będziesz je nosić. Jeśli kupujesz ubrania, które naprawdę uwielbiasz i nosisz je prawie codziennie, „koszt noszenia” będzie znacznie niższy, niż w przypadku przecenionych ubrań, które będziesz nosić tylko kilka razy w roku, tylko po to, aby uzasadnić ich zakup.

# 3 Brak inwestowania w swój największy majątek

10 Best Exercises To Do At Home For Men – The Urban Guide

Nie będziemy owijali w bawełnę – to Ty. Twoje ciało i umysł są Twoim największym atutem i majątkiem. Bycie zdrowszym i w formie sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjny, co z pewnością nie raz pomoże Ci w życiu, np. przy szukaniu nowej pracy lub tej jedynej.  Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w Cleveland w 2021 r. wykazało związek między ćwiczeniami, a lepszymi zarobkami, przy czym związek ten był najsilniejszy w przypadku osób, które ćwiczyły najwięcej.

Zapewnienie ciału odpowiedniej ilości snu pomoże Ci uzyskać odpowiedni stan skupienia, co oznacza lepsze wyniki w pracy, a dodatkowo będziesz mógł bardziej skupić się na potencjalnych randkach.

Na koniec, mówią, że jedyną rzeczą, której nie można kupić za pieniądze, jest czas. Ale to nieprawda, wszyscy wiemy, że ludzie prowadzący zdrowy tryb życia żyją dłużej – dlaczego więc nie zainwestować w siebie?

# 4 Granie w grę kogoś innego…

Nie polecamy, ponieważ przegrasz. Nie da się tego obejść, jeśli pracujesz dla dużej korporacji, to Twoi szefowie decydują o tym jak wygląda Twój sukces.

Jeśli pracujesz dla siebie, to Ty decydujesz, jak wygląda Twój sukces i jaki jest cel, do którego dążysz. Decydujesz, ile pieniędzy wypłacasz z wpływów biznesowych.

Tak, trudno jest rozpocząć biznes od zera, ale fortuna sprzyja odważnym! Nie musisz też rezygnować z codziennej pracy, najpierw wypróbuj swój pomysł jako hobby na wieczór lub weekend, a następnie zacznij ładować w to coraz więcej energii.

# 5 Niedocenianie wartości czasu

a good habit is valuing your own time

Bogaci ludzie chronią swój czas, tak jak smok gromadzi złoto. Wiedzą, ile to jest warte. Ceń swój czas i nie pozwól mu się wymknąć. Planuj swoje dni, nawet weekendy, aby pomóc sobie jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę, niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy z rodziną. Nikt nie jest idealny, czasami spotkania lub zajęcia się przeciągają, ale przynajmniej mając pewną zaplanowaną strukturę czasu, nigdy nie będziesz się zastanawiać „kiedy minął ten dzień?”.

# 6 Zbyt duża duma

having too much pride is a poor habit

Oto sekret: bogaci ludzie są całkowicie bezwstydni, jeśli chodzi o uzyskanie tego, czego chcą.

Coupon.org przeprowadził ankietę wśród amerykańskich gospodarstw domowych i wykazała, że ​​osoby o dochodach powyżej 100 000 USD są dwukrotnie bardziej skłonne do korzystania z kuponów, niż osoby zarabiające mniej niż 35 000 USD.

Czy to obsesja, aby zapisywać się na listy mailingowe marek odzieżowych, dowiadywać się o ich private sale i być pierwszym w sklepie tego dnia? Może, ale dostaniesz rzeczy, na które miałeś oko od miesięcy,  czasami za ułamek ceny.

# 7 Bycie markowym niewolnikiem

Rozumiemy, że łatwo jest wpaść w pułapkę. Znajdziesz coś, co Ci się podoba, co pasuje, więc to zakładasz, a wtedy wszystko inne, co sprzedaje sklep, i wisi idealnie skomponowane na manekinach będzie na Ciebie działać i będziesz chcieć więcej.

Smutną prawdą współczesnych producentów markowej odzieży jest jej różna jakość. Rozmiary zmieniają się z jednego modelu na drugi, a w dodatku żadna firma nie sprzedaje wszystkiego, czego potrzebujesz. Musisz być bezwzględny w identyfikowaniu własnego stylu, dopasowywaniu się i identyfikowaniu wysokiej jakości odzieży.

W ostatecznym rozrachunku noszenie wszystkich ubrań kupionych od jednej firmy wiąże się z pewnym ryzykiem. Wygląda na to, że sprzedawca odgadują wyczucie stylu swoich klientów, zanim oni poznają go sami. Nie bądź żywym, oddychającym manekinem sklepowym.

Jak powiedziałby 1%, zdywersyfikuj swój portfel!

 

14 Komentarze
 1. http://www.blackhatlinks.com

  nbvxsxtif tfjcg vlisnpl eqac xiijebeciwvssbr

 2. Backlinks mówi

  dixydnvbo fknvs kwsmqfx oduh jnldqtsprngxhhi

 3. try this web-site

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 4. passive income

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 5. Bubble Tea

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 6. codeine tabletten kopen

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 7. mejaqq

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 8. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 9. เกมสล็อต

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 10. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 11. … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 12. … [Trackback]

  […] Here you will find 9920 more Information to that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 13. … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

 14. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: mensider.com/7-nawykow-ktore-nie-pozwalaja-ludziom-sie-wzbogacic/ […]

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.