63 filmy do obejrzenia online w ramach 14. LGBT+ Film Festival 2023

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Po zakończeniu projekcji w polskich kinach wybrane filmy 14. edycji LGBT+ Film Festival można teraz oglądać online do 22 maja.

LGBT+ Film Festival jest największym świętem kina LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Przed odsłoną online, projekcje festiwalowe odbywały się w kinach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Koninie, Gdańsku i Bydgoszczy. W czerwcu filmy zobaczymy w Szczecinie.

LGBT FF

Jesteśmy bardzo zadowoleni, odwiedziło nas więcej widzów i widzek, niż w zeszłych latach – mówią organizatorzy festiwalu – W Warszawie poza projekcjami filmowymi odbywały się też  wydarzenia Sceny Artystycznej: burleska, comedy impro, la drag i dancing międzypokoleniowy. Wszystko w świetnej atmosferze. Teraz widzowie i widzki mogą cieszyć się największym w Polsce świętem kina queerowego w domowym zaciszu, z każdego miejsca w Polsce.

Co zobaczyć?

W programie online znajduje się zwycięzca nagrody publiczności kinowej odsłony festiwalu w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy: „Okay. Nevermind.” Fabuła pokazuje młodą lesbijkę, która postanawia poszukać miłości podczas domówki. Co może pójść źle bohaterce należącej do millenialsów, z lękami społecznymi, ale bardzo pragnącej uczucia? Film obejrzymy w bloku Lesbian Love Affairs.

Lesbian Love Affairs - 14. LGBT+ Film Festival 2023 | Kino Nowe Horyzonty

Tematycznych bloków filmów krótkich jest w programie 11, wśród nich filmy z Europy, Brazylii i USA. Widzowie i widzki obejrzą też online zestaw krótkich produkcji z Ukrainy. Wśród pełnych metraży między innymi „Anima – My Father’s Dresses” – obsypany nagrodami na Festiwalu Dokumentalnym w Salonikach, festiwalach Achtung Berlin, Max Ophüls i Perlen – Queer Film Festival przeplatany animacjami dokument rodzinny opowiadający o zamieszaniu, jakie potrafią wywołać zarówno miłość, tożsamość płciowa i ujawnienie tajemnic najbliższych nam osób.

„Błędny ognik”, ocierająca się o kamp fantazja erotyczno-ekologiczna, była nominowana do Queerowej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz otrzymała Specjalne Wyróżnienie Jury na Festiwalu LesGaiCineMad w Madrycie i Nagroda Publiczności LUX w ramach European Audience Film Award – wyróżnieniach konkursu organizowanego przez Parlament Europejski.

„Wysoko oceniamy przez publiczność 'Papa & Dada'”, to obraz przybliżający temat wychowania dziecka przez parę homoseksualną. Daniela Ambrosoli, specjalizująca się w pełnych wrażliwości dokumentach, portretuje cztery jednopłciowe pary spełniające marzenie o rodzicielstwie.

W ramach 14. LGBT+ Film Festival online dostępnych jest 63 filmów, które obejrzeć można na platformie Outfilm.pl. Wśród nich znajduje się „Uýra: The Rising Forest” przedstawiający podróż niebinarnej osoby zajmującej się sztuką wizualną przez lasy Amazonii, która równocześnie jest wyprawą w głąb samego siebie. Film ten zdobył nagrodę Specjalną na Festiwalu Outfest w Los Angeles oraz Nagrodę dla najlepszego filmu na Festiwalu BendFilm w Oregonie.

Warto również zwrócić uwagę na „Błędny ognik”, film poruszający tematy erotyczno-ekologiczne, który był nominowany do Queerowej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury na Festiwalu LesGaiCineMad w Madrycie.

Trener personalny — czy pomoże Tobie w treningu?

Wśród filmów krótkometrażowych znajdziemy takie bloki tematyczne jak „Gay Love Affairs”, „Trans Non-Binary World”, „Gay Stories”, „Women to Women”, „Gay Mix”, „Lesbian Voice”, „Trans & Non-Binary Europe”, „American Dream Gay”, „Brazilian Gay”, „Lesbian Love Affairs” oraz „Ukraine is Queer”. Każdy z tych bloków prezentuje krótkie produkcje z różnych krajów, ukazując różnorodność doświadczeń społeczności LGBT+.

Męska bielizna: Rodzaje, pielęgnacja, materiały i dobór do sylwetki

To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w największym polskim święcie kina queerowego i zapoznać się z różnorodnymi historiami oraz perspektywami społeczności LGBT+. Niezależnie od miejsca pobytu, festiwal umożliwia oglądanie filmów w domowym zaciszu i odkrywanie fascynującego świata queerowej kinematografii.
14. LGBT+ Film Festival: Co w programie nowej edycji? - Film w INTERIA.PL
14. LGBT+ Film Festival odbywa się online w dniach 8-22 maja na platformie Outfilm.pl.
Szczegółowy program można poznać na oficjalnej stronie festiwalu www.LGBTfestival.pl. Informacje znajdują się także na Facebooku: https://www.facebook.com/LGBTfestival

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.