6 sposobów na uniknięcie przedwczesnego wytrysku

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Dla faceta nie ma nic bardziej frustrującego i rozczarowującego w życiu niż przedwczesne zakończenie gry łóżku. W szczególności, gdy ma nadzieję, że wytrzyma dłużej.

To nieoczekiwane zakończenie seksu może być krępujące. Nikt nie chce mówić „przepraszam” w żadnym momencie przed, w trakcie lub po seksie. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na powstrzymanie przedwczesnego wytrysku.

Premature ejaculation: Treatments and causes

Jeśli zmagasz się z przedwczesnym wytryskiem, powinieneś wiedzieć, że chociaż może on być niesamowicie frustrujący, jest również niezwykle powszechny. Przedwczesny wytrysk to problem, który dotyka prawie każdego mężczyzny w pewnym momencie jego życia. Prawdopodobieństwo wystąpienia przedwczesnego wytrysku jest najbardziej prawdopodobne w wieku 20 i 30 lat. Aż jeden na trzech mężczyzn w każdym wieku twierdzi, że doświadczył tego w swoim życiu.

Jaki jest średni czas do wytrysku?

W badaniu opublikowanym w 2005 roku w Journal of Sexual Medicine naukowcy przebadali 500 heteroseksualnych par w celu pomiaru czasu między penetracją, a wytryskiem w ciągu czterech tygodni seksualnych sesji. Ogólna mediana czasu wyniosła 5,4 minuty.

Możesz stwierdzić u siebie przedwczesny wytrysk, jeśli rutynowo „strzelasz” w ciągu jednej minuty od penetracji, bez względu na to, jak bardzo starasz się to opóźnić.

Jak golić włosy łonowe – kilka prostych porad

Skuteczne sposoby na powstrzymanie przedwczesnego wytrysku:

1) Wzmocnij mięśnie dna miednicy

Prawdopodobnie słyszałeś o ćwiczeniach Kegla. Dzięki nim ćwiczysz mięśnie łonowo-guziczne poprzez serię ćwiczeń skurczowych i rozluźniających. Warto jednak określić, w jakim miejscu znajduje się mięsień Kegla u mężczyzn. Dopiero wtedy ćwiczenia mogą przynieść oczekiwany rezultat. Istnieje prosta metoda lokalizacji mięśni dna miednicy. Podczas wizyty w łazience na sikanie przerwij strumień, to właśnie w tej sytuacji dochodzi do napięcia mięśni Kegla.  Napinaj mięśnie przez 10 sekund, a następnie rozluźnij. Dziennie wykonaj co najmniej 3 serie. Piękno tego ćwiczenia zaowocuje zwiększoną kontrolą wytrysku i pomoże ci dłużej wytrwać w łóżku. Jest tak proste, że możesz to je wykonać praktycznie wszędzie.

Mięśnie kegla | przedwczesny wytrysk

Istnieją naukowe dowody na to, że ćwiczenia Kegela mogą pomóc w przedłużeniu stosunku. Badanie z 2005 roku wykazało, że 75 procent mężczyzn poprawiło czas swojej erekcji po wykonaniu tych ćwiczeń. Badanie z 2014 r. wykazało, że terapia rehabilitacyjna mięśni dna miednicy pomogła ponad 80% pacjentom wyzdrowieć po przedwczesnym wytrysku.

2) Ogranicz swoje pchnięcia

Istnieje wiele sposobów na cieszenie się seksem, bez konieczności jego uprawiania dosłownie jak króliki. Możesz masować czubkiem penisa łechtaczkę partnerki. Dodatkowo możesz skupić się na zakończeniach nerwowych pochwy lub „tylnego wejścia”, zamiast sprawdzać, jak głęboko możesz wejść. Możesz także docisnąć penisa do punktu G partnerki lub punktu P partnera.

3) Zmieniaj pozycje

Zamiast wybierać jedną pozycję i walić jak wspomniany królik, spróbuj naprzemiennie kilku różnych pozycji, aby dłużej wytrwać podczas seksu. Zmiana pozycji zapewnia trochę „czasu wolnego”, gdy twój penis nie jest stymulowany.

Dorośli faceci również mogą mieć „mokre sny”

4) Wybierz pozycje seksualne, które pomogą Ci wytrzymać dłużej

Powinieneś pominąć pozycje, które zapewniają zbyt dużą stymulację. Pozycja takie jak „na pieska”, w której możesz wejść super-duper głęboko, powinna zostać pominięta. Zamiast tego wypróbuj pozycje, które pozwalają tylko na płytszą penetrację lub takie, które nie pozwalają na duży ruch. Technika CAT (Coital Alignment Technique) jest idealna, jeśli szukasz czegoś płytkiego.

O co chodzi w tym całym CAT? Sprawa jest prosta — punktem wyjścia tej techniki jest pozycja misjonarska. Partnerka leży na plecach z ugiętymi rozłożonymi nogami, a Ty klęczysz między jej nogami, opierając się rękami. Kluczowe jest to, abyś był wyżej (o ok. 5 cm) wyżej niż zwykle. W ten sposób każde pchnięcie poprzedzone jest stymulacją łechtaczki grzbietową częścią penisa. Dodatkowo ta pozycja zmusza do pchnięć z mniejszą prędkością, dzięki czemu seks będzie trwał znacznie dłużej.

5) Ogranicz alkohol

Jeśli myślisz, że kilka łyków procentów opóźni Twój orgazm, pomyśl jeszcze raz. Chociaż alkohol może pomóc ci się zrelaksować, wiadomo, że powoduje dysfunkcje seksualne – szczególnie u osób, które go nadużywają. W badaniu z 2007 r. obejmującym mężczyzn uzależnionych od alkoholu, 72% zgłosiło, że miało jeden lub więcej rodzajów dysfunkcji seksualnych, przy czym przedwczesny wytrysk był jednym z najczęstszych problemów. Oczywiście nadal od czasu do czasu możesz się nim cieszyć, ale upewnij się, że nie pijesz (a przynajmniej nie pijesz dużo) w czasie, gdy spodziewasz się seksu.

6) Użyj chusteczek znieczulających

Małe badanie z 2017 r. wykazało, że stosowanie chusteczek pokrytych niewielką ilością benzokainy, która jest łagodnym środkiem znieczulającym, może pomóc w dłuższym stosunku. Istnieje jednak mały problem. Jeśli uprawisz stosunek waginalny, chusteczki mogą wywołać niezamierzony efekt znieczulenia pochwy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.