5 najczęstszych hobby najbogatszych ludzi na świecie

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Samoloty? Ekstrawaganckie samochody? A może kolekcjonowanie dzieł sztuki? Majętne osoby posiadają nietypowe zainteresowania.

Jednym z najpopularniejszych hobby są… samoloty. Kolejne miejsca zajmują podróże do odległych zakątków świata, drogie nieruchomości, a także sztuka i wędkarstwo. Sprawdziliśmy 5 najczęstszych hobby najbogatszych ludzi na świecie.

Na całym świecie jest 56 milionów zamożnych osób. W czasie pandemii status milionerów zyskało aż 5,2 miliona osób. Najwięcej krezusów żyje w Stanach Zjednoczonych. A jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku? Według danych Credit Suisse szacuje się, że do 2025 roku liczba milionerów w Polsce ma się podwoić.

Luksusowe odrzutowce Airbusa podbijają świat - Na Walizkach

Zamożni ludzie wybierają ekskluzywne samoloty

Prywatne podróże samolotem stają się coraz bardziej dostępne dla majętnych osób. Jednak posiadanie własnego samolotu to hobby dla bardzo zamożnych konsumentów. Coraz popularniejszy staje się leasing maszyn, a także posiadanie kilku modeli. Bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu, to jedne z największych czynników motywujących do zakupu samolotów, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez finansowanie lub leasing.

Organizacja podróży na własną rękę | Martyna Soul Blog

Zamiłowanie do podróżowania

Globalna pandemia wpłynęła negatywnie na rynek podróży. Niemniej jednak, zamożni konsumenci nie zrezygnowali ze swojego hobby. Wybrane biura podróży otrzymały o 61% więcej zapytań i rezerwacji dotyczących prywatnych podróży, prywatnego transportu i ekskluzywnych nieruchomości w odległych zakątkach świata. Trend ten może utrzymać się przez dłuższy czas.

Zamiłowania do podróży to nie tylko chęć odpoczynku. Wiele osób decyduje się na realizowanie swojego hobby w odległych zakątkach świata” – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel firmy Corona Fishing, będącej największym w Polsce producentem i dystrybutorem ręczne wykonywanych przynęt wędkarskich. „Polscy wędkarze wybierają Bermudy, Madagaskar czy Gambię. Nieodzownym elementem jest posiadanie sprzętu z wyższej półki, szytego na miarę potrzeb. W trendzie jest ekskluzywne rękodzieło. Wędkarstwo dla wielu to nie tylko hobby, czy miłe spędzanie wolnego czasu, ale ogromna i nieustannie rozwijana pasja.”

Wędkarstwo

To kolejne hobby bogatych osób. Skąd tak duża popularność tego sportu? Wędkarstwo umożliwia oddawanie się swoim zainteresowaniom z dala od tłumów. Ponadto zamożne osoby doceniają ekskluzywne gadżety, jakie powstały na przestrzeni lat. Rękodzieło tworzone z pasją cieszy się ogromną popularnością wśród zamożnych osób

„Jesteśmy dystrybutorem ekskluzywnych i ręcznie wykonywanych wędek St.Croix oraz producentem wędek wykonywanych ręcznie w Polsce.” – wylicza Remigiusz Kopiej. „Zauważamy zwiększony popyt na tego typu produkty i prognozuję, że to zainteresowanie będzie rosło.” – prognozuje właściciel firmy Corona Fishing.

Sports Car, Supercar, or Hypercar: Power, Price, and Scarcity

Filantropia i samochody

Konsumenci z aktywami powyżej 30 mln dolarów wybierają kolekcjonowanie aut. Aż 15 proc. z nich uważa kupno drogich pojazdów za swoją główną pasję. Wybrani milionerzy z pierwszych stron gazet posiadają od kilku do nawet kilkunastu ekskluzywnych aut. W kręgu zainteresowań zamożnych osób jest także filantropia. Co drugi konsument posiadający pokaźny majątek przeznacza go na cele charytatywne – część ma także swoje fundacje. Zamożni obywatele chętnie wspierają cele edukacyjne, pomagają walczyć z nierównościami, czy budować studnie w odległych zakątkach świata.

Zmiana nawyków konsumentów, a także stylu życia, spopularyzowała nietypowe dotąd hobby. Obserwacje rynku pokazują, że m.in. zamiłowanie do rękodzieła będzie wzrastać – coraz więcej osób będzie chciało posiadać ekskluzywne gadżety. Dotyczy to nie tylko wędkarstwa, ale także „szytych na miarę” samochodów czy samolotów.

Czym się kierować przy wyborze gokartów w Gdańsku i Warszawie?

Źródło: Materiały prasowe Commplace

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.