5 hacków oszczędzających czas

0

Niezależnie od tego, czy po przebudzeniu masz zwyczaj naciskania przycisku drzemki nawet kilka razy, czy po prostu nie masz wystarczającej ilości godzin w dobie, hacki oszczędzające czas mogą mieć ogromne znaczenie. Nie tylko sprawią, że Twoje  poranki będą trochę mniej bolesne, ale także będziesz lepiej przygotowany i rzadziej zapomninać o najpotrzebniejszych rzeczach po wyjściu z domu. Wprowadzenie jednego lub dwóch z poniższych hacków oszczędzających czas odziennej rutyny poprawi Twoją produktywność.

Przygotuj posiłki z wyprzedzeniem


Nie ma nic gorszego niż głód w pracy i uświadomienie sobie, że zapomniałeś zrobić obiadu.
Po powrocie do domu, wieczorem przygotuj posiłki na następny dzień i włóż je do lodówki. Podziękujesz sobie rano, kiedy będziesz mógł to wynagrodzić sobie dodatkowymi 15 minutami w łóżku. Jeśli masz nawyk zapominania o gotowych posiłkach, które przed chwilą odebrałeś, połóż na nich klucze, aby nie zapomnieć o ich zabraniu ze sobą.

Zaplanuj swój harmonogram co tydzień


Brak jasnego planu, co musisz zrobić każdego dnia, może obniżyć Twoją produktywność. Poświęć około 15 minut w niedzielny wieczór i zaplanuj swoje zadania, które musisz wykonać w ciągu nowego tygodnia, aby o niczym nie zapomnieć. W ten sposób pomożesz sobie również w zapobieganiu niepotrzebnemu zwlekaniu w rozwiązywaniu spraw.

Spakuj się wieczorem


Poranne pakowanie wszystkiego na ostatnią chwilę i wybiegnięcie z mieszkania może sprawić, że całkiem przypadkowo pominiesz najważ niejsze rzeczy, które planowałeś zabrać – serio.. ile razy już tak miałeś? Zamiast tego spakuj wszystko, czego potrzebujesz jeszcze przed pójściem do łóżka i połóż torbę lub plecak obok drzwi. Możesz nawet wybrać swój strój na następny dzień i zawiesić go na froncie swojej garderoby lub ułożyć w widocznym mijescu. Pozwoli ci to zaoszczędzić kłopotów z porannym dopasowywaniem ubrań w półśnie.

Zegarowa poranna playlista


Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem i nigdy nie potrafiłeś zaprzyjaźnic się z zegarkiem, stwórz playlistę swoich ulubionych utworów, która będzie odtwarzana od momentu wstania do chwili, gdy będziesz musiał wyjść z domu. Po kilku dniach nabierzesz nawyku wykonywania określonych zadań przy określonych piosenkach. Przykładowo – będziesz wiedział, że zanim dotrzesz do czwartej piosenki, powinieneś wyjść spod prysznica. Ta niezwykła metoda działa zaskakująco dobrze, ponieważ jeśli spóźnisz się z harmonogramem, od razu to USŁYSZYSZ 🙂

Zainwestuj w ekspres z czasowym parzeniem


Jeśli jeszcze go nie posiadasz, powinieneś zainwestować w ekspres do kawy z zegarem (przelewowy lub automatyczny – wszystko zależy od budżetu). Zaplanuj swoje urządzenie, tak aby rozpoczynało przygotowywanie porannej filiżanki energii na 5 minut przed właczeniem się Twojego alarmu. Kiedy wstajesz z łóżka, będziesz mieć filiżankę kawy gotowej do wypicia w idealnej temperaturze. Ponadto zapach świeżego naparu z pewnością pomoże szybciej pobudzić zmysły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.