5 aplikacji przydatnych ułatwiających życie

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

W Google Store możemy pobrać masę przydatnych aplikacji mobilnych. Jest ich już tyle, że obecnie ciężko w ogóle się w nich połapać. Możesz skorzystać z usług wirtualnego trenera, zebrać w jednym miejscu ulubione przepisy, czy śledzić bieżąco naszych znajomych na instagramie. Oprócz tego mamy dostęp do masy różnego typu komunikatorów. W tym artykule dowiesz się, które aplikacje na telefon są najbardziej przydatne, a przy tym warte uwagi. Mamy nadzieję, że przypadną wam do gustu i chociaż trochę ułatwią Wam życie. Sprawdź jakie to konkretnie! Zapraszamy do artykułu!

Pomodorro

Aplikacja jest niezwykle przydatna z perspektywy organizacji czasu. W szczególności jeśli zajmujemy się pracą zdalną, z domu lub wolimy o wiele efektywnie uczyć się języków i nie tylko. Możliwości w tym aspekcie są wręcz nieograniczone, gdyż ogranicza je jedynie nasza wyobraźnia i przez to sposób wykorzystania. System wykorzystuje krótki budzik do podziału pracy na 25-minutowe sekcje. Dzięki temu dzielimy nasz czas pracy na tzw. pomodori i czas przerw. Z reguły są to 5 minutowe chwile na oddech przedzielone kwadransem na dobrą kawę lub przekąski.

ToDoist

Aplikacja zbliżona swoim zastosowaniem nieco do poprzedniej, jednak podejmuje ten temat z nieco innej strony.ToDoist jest prawdziwym faworytem z perspektywy wykonywania listy zadań do wykonania. Można je dodatkowo podzielić na ogólne, jak i na dany dzień. Program ułatwia także ustalenie, które zadania są priorytetowe, a także pogrupować je wedle własnych preferencji. Możesz także ustawić zadania cykliczne powtarzające się co wyznaczony okres czasu. ToDoist posiada również mały notatnik.

Mobilne Ceneo

Jeśli zdarza Ci się robić zakupy w sieci, to zdecydowanie jest to aplikacja niezwykle warta uwagi. Ceneo to jedna z bardziej popularnych porównywarek cenowych. Mobilne Ceneo zawiera kilka przydatnych funkcji, takich jak skanowanie kodów kreskowych, które pywa przydatne w sklepach stacjonarnych, a także alerty cenowe w aplikacji. Szczególnie te ostatnie ułatwią Ci zaoszczędzenie kilku groszy.

Pocket

Czy zdarza Ci się czytać lub przeglądać internet np. w autobusie? Natomiast zakładki w Twoim telefonie pękają w szwach? Tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie Pocket. Aplikacja pozwala zorganizować treści, które pragniesz przyswoić, a jeśli korzystasz z kilku urządzeń na co dzień, to aplikacja może je zintegrować. Dzięki temu możesz te same artykuły przeczytać zarówno na telefonie, komputerze, jak i Kindle. W Pocket dodatkowo można można wyświetlać listę linków do publikacji na wiele sposobów.

Feedly

Wszystko wygląda tutaj podobnie do Pocket. Jednak Feedly to tak naprawdę czytnik kanałów RSS. Aplikacja ułatwia przeglądanie artykułów i sortowanie ich według indywidualnych potrzeb. Feedly umożliwia więc znacznie wygodniejsze śledzenie stron internetowych oraz blogów. W ramach Feedly dostępne jest większość popularnych serwisów, a jeśli jakiegoś w spisie nie ma, to wystarczy wkleić adres strony w wyszukiwarce aplikacji. Następnie można dodać ją do listy obserwowanych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.