13. Noc w Instytucie Lotnictwa – Znamy Datę!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Noc w Instytucie Lotnictwa, największe w Polsce nocne wydarzenie edukacyjne promujące nauki lotnicze i kosmiczne, co roku przyciąga do Warszawy entuzjastów z tych dziedzin.

Zaawansowane Technologie i Innowacje

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, istniejący od prawie 100 lat, zasłynął dzięki osiągnięciom takich naukowców jak Tadeusz Sołtyk, konstruktor samolotów TS-8 Bies i TS-11 Iskra, oraz prof. Piotr Wolański, specjalista w dziedzinie silników spalinowych. Instytut, który ma 23 laboratoria i 10 centrów doskonałości, odgrywa kluczową rolę w historii światowej awiacji i eksploracji kosmosu, przyciągając nie tylko badaczy i biznes, ale i amatorów lotnictwa.

Jesteśmy numerem 1 w Polsce pod względem liczby certyfikowanych laboratoriów dla przemysłu lotniczego i obronnego, które znajdują się w jednej lokalizacji. Dysponujemy największym tunelem aerodynamicznym w Europie Środkowo-Wschodniej, a także największą komorą próżniową w Europie do badań wentylatorów, części wirujących silników lotniczych i turbin przemysłowych. Do tego posiadamy wyjątkowe na skalę europejską Centrum Laboratoryjne Napędów Rakietowych i Satelitarnych czy zaawansowany park maszynowy druku 3D i obróbki CNC” – mówi dr iż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

13. Noc w Instytucie Lotnictwa – edukacja przez zabawę

Noc w Instytucie Lotnictwa stała się wydarzeniem kluczowym wśród polskich inicjatyw edukacyjnych dotyczących lotnictwa. Odbywające się w Warszawie, przyciągnęło już łącznie ponad 400 tysięcy entuzjastów technologii lotniczych, w tym dronów oraz osiągnięć inżynieryjnych związanych z podróżami w kosmos.

Znaczącą grupę dotychczasowych odwiedzających stanowią dzieci i młodzież. Dlatego też, analogicznie do ubiegłych edycji, w ramach 13. Nocy w Instytucie Lotnictwa odbędą się warsztaty, pokazy i zwiedzanie wybranych laboratoriów, wystawy samolotów i śmigłowców. Nauka przez zabawę, spotkania z pilotami, którzy zarażają swoją pasją, to tylko przykładowe elementy składające się na tegoroczną edycję imprezy. Jej niezwykłą wartością jest to, że zaczyna się tuż przed zachodem słońca” – mówi dr inż. Paweł Stężycki.

Noc w Instytucie Lotnictwa przyciąga szerokie grono uczestników, włączając w to ponad 200 wystawców takich jak instytucje naukowe i badawcze z Sieci Badawczej Łukasiewicz, przedsiębiorstwa demonstrujące osiągnięcia w technologiach lotniczych i kosmicznych, oraz koła naukowe prowadzone przez studentów.

13. Noc w Instytucie Lotnictwa – kiedy?

Wydarzenie to, odbywające się już od ponad dekady, zgromadzi uczestników w tym roku w piątek, 4 października, w godzinach od 17:00 do 23:00. Co ważne, wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu:

www.nocwinstytucielotnictwa.pl
facebook.com/nocwinstytucielotnictwa

 

Źródło: Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.