10 sposobów na więcej ruchu na co dzień

Ten poradnik przeczytasz w 2 min

To może być przytłaczające, gdy staramy się znaleźć czas na regularne ćwiczenia w ciągu tygodnia, a tego czasu wolnego jest niewiele. Poniżej przedstawiam Wam kilka wskazówek, które nie wymagają dużego dodatkowego nakładu czasu. Dzięki nim naszej Redakcji udaje się pozostać w ruchu.

Doskonale rozumiem, że możesz nie mieć czasu na ćwiczenia, szczególnie gdy jesteś pracującym rodzicem, samodzielnym przedsiębiorcą, studentem, pracownikiem pracującym na kilka zmian lub gdy dojeżdżasz znaczny dystans do pracy. Nie oszukujmy się, kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu pracy, ostatnim o czym marzysz to pielgrzymka na siłownię. Pamiętaj, nie jesteś sam w próbie znalezienia sposobu na wplecenie aktywności fizycznej w swoje codzienne życie.

10 sposobów na więcej ruchu na co dzień | mensider.com
fot. Adobe

Spróbuj dodawać kilka dodatkowych aktywności w ciągu dnia i tygodnia, aby utrzymać swoje ciało w ruchu. Nawet kilka minut ekstra ruchu tu i tam naprawdę się sumuje na przestrzeni czasu.

Oto 10 sposobów, jak zwiększyć aktywność w codziennym życiu, bez konieczności rezerwowania dodatkowego czasu w Twoim napiętym harmonogramie!

Korzystaj ze schodów

Wiem, że to może brzmieć nudno. Jednak jest to jedna z najlepszych porad i jest z pewnego powodu popularna. Zamiast korzystać z windy, wybieraj schody. Wchodzenie po schodach zwiększa tętno, pomaga w utrzymaniu równowagi oraz wzmacnia mięśnie dolnych kończyn. Jeśli czujesz się zmotywowany i masz kilka minut więcej, możesz nawet zrobić kilka podnoszeń pięt z krawędzi stopnia, aby wzmocnić mięśnie łydek. Możesz także wchodzić po schodach pomijając co drugi stopień. Unikaj windy – twój organizm i serce będą ci wdzięczne.

Wprowadź w życie spotkania spacerowe

Jeśli pracujesz zdalnie lub często siedzisz na callach, zaplanuj sobie spacer podczas jednej ze swoich rozmów dziennie. Jeśli nie musisz patrzeć na ekran i analizować arkuszy kalkulacyjnych, załóż słuchawki, schowaj telefon do kieszeni i rozwiąż światowe problemy podczas spaceru. To świetny sposób na urozmaicenie swojej codziennej rutyny. Jeśli pracujesz w biurze, przeprowadź spotkanie jeden na jednego podczas spaceru. Wspólny spacer wzmacnia więzi zespołowe, a nawet może prowadzić do lepszych pomysłów. Badania wykazują, że spacerowanie zwiększa kreatywność i poprawia zdolność poznawczą.

Praca z szumem fal w tle? Rośnie trend na workation

Siadaj na piłce do ćwiczeń

Zamień swoje biurowe krzesło na piłkę gimnastyczną/ rehabilitacyjną. To może pomóc w łagodzeniu bólu pleców i poprawie postawy, a podczas siedzenia na piłce możesz wykonywać łagodne rozciąganie mięśni szyi, miednicy i kręgosłupa. Spróbuj ruchu w stylu hula-hop i unoszenia oraz opuszczania miednicy. Jeśli chcesz dodać nieco treningu brzucha, możesz także wykonywać siedzące marsze lub inne ćwiczenia na piłce – wszystko to w trakcie siedzenia przy biurku!

Rób wykroki

Podczas zakupów spróbuj robić wykroki wzdłuż sklepowych alejek, trzymając się wózka. Wózek zapewnia dobry punkt równowagi, a w jednym przejściu możesz zrobić około 10-20 wykroków, w zależności od długości alejek w twoim sklepie. Czasami możesz zostać obdarowany dziwnymi spojrzeniami, ale w kńcu jesteś super zajętym człowiekiem – twój czas jest cenny! Spróbuj, może się to okazać zaskakująco zabawne! Jeżeli jednak nie chcesz robić tego na szerokiej arenie, możesz to robić na parkingu w drodze do samochodu z zakupami. Ostatecznie pozostają wykroki w przerwie w pracy lub w domu.

Uprawiaj więcej seksu

Pewne starsze badania wskazują, że seks spala kalorie w tempie około 3,1 kalorii na minutę u kobiet i około 4,2 kalorii u mężczyzn. Chociaż nie jest to porównywalne do intensywnego biegu, podczas seksu możesz z pewnością się spocić. Baw się dobrze, wypróbuj nowe pozycje i techniki, i nawiąż więź z partnerem, jednocześnie poruszając się więcej.

10 pozycji seksualnych, gdy oboje macie ochotę na szybki numerek

Parkuj z dala od miejsca pracy

Oczywiście zawsze powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo i być czujnymi wobec otoczenia, ale jeśli jesteś w bezpiecznym i dobrze oświetlonym miejscu, rozważ zaparkowanie dalej od miejsca, do którego się udajesz. Dodanie kilku dodatkowych minut spaceru tu i tam sumuje się z czasem i może zwiększyć liczbę kroków, jakie wykonujesz codziennie!

Przygarnij zwierzaka ze schroniska

Lokalne schroniska dla zwierząt i inne organizacje adopcyjne zawsze potrzebują wolontariuszy. Zabierz swoją rodzinę do schroniska i zaoferujcie się na spacer z kilkoma psami. Dzięki temu spędzicie więcej czasu na świeżym powietrzu, pomożecie zwierzętom i waszej społeczności, nauczycie dzieci o trosce o innych i spędzicie razem aktywnie czas. To sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

Najpiękniej byłoby, gdybyś zdecydował się na adopcję jednego z czworonogów, by stał się członkiem twojej rodziny. To może być większe wyzwanie, ale wdzięczność i radość pupila będą bezcenne, a ty nie będziesz mieć już żadnych wymówek, by unikać spacerów!

Sprzątnij mieszkanie

Jak się okazuje dwie godziny intensywnego sprzątania pozwalają spalić nawet do 600 kalorii, co jest porównywalne do biegu na 8 kilometrów czy dwugodzinnej jazdy na rowerze. Przygotuj sprzęty do sprzątania i włącz ulubioną muzykę. W międzyczasie kiedy poniesie was rytm muzyki będziecie spalać dodatkowe kalorie. Nawet jeżeli miałbyś sprzątać tylko 20 min to jest to automatycznie 20 minut dodatkowej aktywności. Wtedy spalanie nie będzie tak spektakularne, ale wciąż efektywne dla zdrowia. Podwójna korzyść! Oprócz tego, że uporządkujemy pokój, łazienkę, kuchnię lub balkon, poprawimy również nasze samopoczucie i wesprzemy nasz układ krążenia.

Trener personalny — czy pomoże Tobie w treningu?

Ćwicz lub rozciągaj się podczas oglądania telewizji

Wiem, że to wykracza poza wszystkie zasady „maratonu oglądania i relaksu”, ale czytaj dalej. Spaceruj na bieżni, korzystaj z roweru treningowego, rozciągaj się na podłodze. Używaj ciężarów do wzmacniania górnych części ciała lub wykonuj ćwiczenia Pilates podczas swojego kolejnego maratonu na Netfliksie.

Jeśli oglądasz 30-minutowy odcinek i cały czas się ruszasz, to oznacza, że masz 30 minut aktywności, których wcześniej nie miałeś! Możesz nawet ograniczyć aktywność do momentów, gdy pojawiają się reklamy.

Zaktywizuj wasz wieczór gier

Podczas kolejnego rodzinnego wieczoru gier, zamień karty lub planszówki na bardziej aktywne gry. Oto przykłady, które mogą odświeżyć Twoją pamięć: Twister, gra w chowanego, gry na konsolę z kontrolerami ruchu, wyścigi w workach, berek. W gry takie jak te można grać z osobami w każdym wieku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.