10 rzeczy, których nie wiedziałeś o penisie

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

28

Chociaż wielu facetów jest stosunkowo dobrze zaznajomionych z wybrykami swojego interesu, z pewnością nie wiecie o nim wszystkiego. W tym artykule omawiamy 10 interesujących szczegółów dotyczących penisa, których prawdopodobnie nie znałeś.

Kiedy weźmiesz pod uwagę penisa jako ewolucyjną adaptację, poradził sobie wyjątkowo dobrze. Penis jest starożytny. Najstarszy znany penis pochodzi sprzed 425 milionów lat, a jego skamieniałe szczątki należą do stawonoga zwanego Colymbosathon ecplecticos, co w tłumaczeniu oznacza: „doskonały pływak z dużym penisem”.

6 Little-Known Banana Benefits for Men

Każdy, kto jest zaskoczony, jak łatwo „aktywuje się” penisa, może zastanowić się nad jego rolą w przetrwaniu naszego gatunku. Jeśli chodzi o reprodukcję, fałszywe pobudzenie jest lepsze niż stracona szansa.

Jak napisał kiedyś autor Mokokoma Mokhonoana: „Nawet największy aktor świata nie może udawać erekcji”. To prowadzi nas do pierwszego tego dnia faktu dotyczącego penisa.

1. Pierwsza erekcja

Chłopcy mogą mieć erekcję już w łonie matki. Dzieci wykazują odruchy seksualne jeszcze przed narodzinami i czasami przy rutynowym badaniu USG można zaobserwować wzwód u chłopców. Pierwsze erekcje w życiu płodowym zaczynają pojawiać się po ukończeniu 16. tygodni2

Według badań z 1991r. erekcje płodu najczęściej występują podczas snu z szybkimi ruchami gałek ocznych (REM). Mogą się zdarzyć kilka razy w ciągu godziny. Nikt nie jest do końca pewien, dlaczego, ale może to być sposób, w jaki ciało testuje różne funkcje i utrzymuje je w odpowiednim stanie.

Ten artykuł może Ciebie zaciekawić: Jak Pozbyć Się Niechcianego Wzwodu W Zaledwie 30 Sekund

2. Penis jest dwa razy dłuższy niż myślisz

Wiele osób może pocieszyć się tym faktem: penisy są dłuższe, niż na to wyglądają. W rzeczywistości około połowa całej długości mieści się wewnątrz ciała.

Przesłany obraz

Być może myślisz: „Cóż, nie jest to dla mnie dobre”, ale on musi pozostać połączony z resztą anatomii, więc prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli zostanie na miejscu.

Jak pokazujemy na powyższym schemacie, masa różowej tkanki erekcyjnej – która obejmuje tak wspaniale nazwane „ciało jamiste” i „ciało gąbczaste” – rozciąga się dobrze w rejonie miednicy, tworząc rodzaj bumerangu.

3. Mit dotyczący rozmiaru stopy

Badanie z 2002 r. opublikowane w czasopiśmie BJU International potwierdza, że ​​nie ma korelacji między rozmiarem stopy a długością penisa.

Pin on Feet

Chociaż starsze badanie, opublikowane w 1993 roku, wykazało, że długość prącia była powiązana zarówno ze wzrostem, jak i długością stopy, był to słaby związek, a autorzy doszli do wniosku, że „wysokość i rozmiar stopy nie będą służyć jako praktyczne estymatory długości penisa”.

Badanie z 2006 roku opublikowane na łamach International Journal of Impotence Research potwierdziło, że „wymiary prącia są znacząco skorelowane z wiekiem, wzrostem i długością palca wskazującego”, ale nie z rozmiarem stopy.

4. Poranna erekcja

Większość mężczyzn ma pomiędzy 3–5 erekcji każdej nocy, głównie podczas snu w fazie REM. Nazywa się to również „nocnym obrzmieniem prącia” i nadal nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje. Jedna z teorii mówi, że pomaga to w zapobieganiu moczeniu się – erekcja hamuje oddawanie moczu.

Naklejka Man looking under blanket. Morning wood formally known nocturnal na wymiar • człowiek, patrząc, koc • REDRO.pl

Wiadomo, że pełny pęcherz stymuluje nerwy w regionie podobnym do tych, które biorą udział w erekcji. Kobiety doświadczają czegoś podobnego – nocnej erekcji łechtaczki. Jednak tłumaczenie, że zapobiega to moczeniu się w łóżku prawdopodobnie nie jest pełną odpowiedzią.

Innym potencjalnym wyjaśnieniem jest to, że sen REM jest powiązany z wyłączaniem komórek wytwarzających noradrenalinę w miejscu sinawym, które znajduje się w pniu mózgu. Komórki te hamują napięcie prącia. Tak więc, zmniejszając zahamowanie, penis staje się wyprostowany. Bez względu na przyczynę nocnych erekcji, mogą być on przydatne pod kątem diagnostycznym. Jeśli z trudnością utrzymujesz erekcję na jawie, ale nie podczas snu, może to wskazywać na przyczynę psychologiczną, a nie fizyczną.

5. Erekcja pośmiertna

Priapizm polega na pojawieniu się długotrwałego wzwodu, który w żaden sposób nie jest związany z podnieceniem lub pobudzeniem seksualnym. Wzwód pojawiający się po śmierci określany jest erekcją pośmiertną lub angel lust (ang. anielska żądza). W przypadku zwłok mężczyzn, erekcja pośmiertna występuje najczęściej w skutek powieszenia. Jednak odnotowano również po śmierci z powodu rany postrzałowej głowy, uszkodzenia głównych naczyń krwionośnych i zatrucia.

What happens when you die? Life after death according to science and religion | Science | News | Express.co.uk

6. Najdłuższa erekcja na świecie

W 2017 roku, Viktor Vynd Museum of Curiosities, Fine Art. & Natural History w Hackney (Londyn), nabyło za cenę 100 tysięcy funtów zmumifikowanego penisa, który został usunięty z ciała Anglika, powieszonego w XIX wieku. Penis ten otrzymał miano najdłużej utrzymującej się erekcji na świecie. Co ciekawe, może być on również od muzeum wypożyczony za kwotę 2 500 funtów. Jak do tej pory nie jest możliwe określenie liczby zainteresowanych osób wypożyczeniem owego rekordzisty.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

7. Penis może się złamać

W penisie nie ma kości, co jest dość niezwykłe u ssaków. Jednak pomimo tego istnieje ryzyko złamania penisa. To zjawisko może wystąpić podczas intensywnego seksu. Złamanie prącia, jak wiadomo, jest w rzeczywistości pęknięciem włóknistej powłoki ciał jamistych, czyli tkanki, która staje się usztywniona po napełnieniu krwią.

Złamanie penisa, przyczyny i jak zapobiegać?

Momentowi złamania towarzyszy dźwięk trzaskania, silny ból, obrzęk i — co nie dziwi — wiotkość. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często, a jeśli zostanie szybko wyleczone, może przywrócić pełną funkcjonalność waszego przyjaciela. W ramach ostrzeżenia, jeśli ci się to przydarzy, nie pozwól, aby zakłopotanie wzięło nad tobą górę. Jak najszybciej udaj się do lekarza. badaniu, w którym przeanalizowano 42 przypadki złamania prącia, autorzy opisali najbardziej „niebezpieczną” pozycję jako „na jeźdźca”.

8. Kontrolowanie wytrysku

Większość mężczyzn ma bardzo małą kontrolę nad tym, kiedy dokładnie mają wytrysk. Dzieje się tak częściowo dlatego, że ten proces nie obejmuje mózgu. Sygnał do wytrysku pochodzi z rdzeniowego generatora ejakulacji. Ten obszar w rdzeniu kręgowym koordynuje niezbędne funkcje. Oczywiście mózg ma pewien wkład w te sprawy — przykładowo myślenie o czymś innym, co może spowodować opóźnienie wzwodu. Jednak główne centrum dowodzenia całej operacji znajduje się w kręgosłupie.

9. Palenie może skrócić długość penisa

Palenie papierosów może skrócić Twojego penisa nawet o 1 centymetr! Erekcje wymagają odpowiedniej sprawności naczyń krwionośnych.

The History of the Smoking Jacket | Cool Material

Do erekcji, czyli zwiększenia rozmiarów i usztywnienia członka, dochodzi na skutek dopływu krwi do ciał jamistych znajdujących się w prąciu. Substancje zawarte w papierosach upośledzają czynność układu krwionośnego obniżając tym samym siłę wzwodu, co może ostatecznie skutkować gorszym przepływem krwi i skróceniem penisa w trakcie erekcji nawet o 1 centymetr!

10. Można posiadać dwa penisy

Diphallus to rzadkie schorzenie, które polega na posiadaniu dwóch penisów. Szacuje się, że na świecie żyje jedynie 100 mężczyzn z dodatkowym prąciem, jednak zazwyczaj tylko jeden z tych organów jest w pełni ukształtowany (i częściowo funkcjonalny)1.

 

Ciekawostka:

Człowiekiem który za pomocą swojego penisa pozbawił dziewictwa najwięcej kobiet był prawdopodobnie Fatefehi – król wysp Tonga. W latach 1770-1784 pozbawił on dziewictwa 37 800 kobiet co daje siedem dziewic dziennie.

 

 

 

28 Komentarze
 1. passive income investments

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Here you can find 7222 more Info on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 3. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 4. Nandrolon Decanoat Kaufen

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 6. Penis Envy Mushroom

  … [Trackback]

  […] There you will find 99500 additional Information to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 8. เย้เย้

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 9. คาสิโนสด

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 10. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 11. nicotine pouches

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 12. Data singapore

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 13. meja365

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 14. boom mushroom bars

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 15. superkaya88

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 16. … [Trackback]

  […] There you will find 76731 additional Info on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 17. index

  … [Trackback]

  […] Here you can find 27298 additional Info on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 18. … [Trackback]

  […] There you can find 48791 more Info to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 19. bonanza178

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 20. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 21. binance prijava mówi

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.com/sl/join?ref=53551167

 22. Registrarse mówi

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/es/register?ref=V2H9AFPY

 23. … [Trackback]

  […] Here you will find 96565 additional Information to that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 24. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 25. citas bi málaga

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: mensider.com/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-penisie/ […]

 26. binance anm"alan mówi

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.